Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan szövi a pók a hálóját?

Hogyan szövi a pók a hálóját?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy van két fa jobb és bal oldalon. Hogyan sző hálót a két fa közé a pók? Annyit gondolkodtam már ezen, de nem tudok rájönni.
2010. jún. 20. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Átmászik a hálóján -.- Kiépíti kis részletekben, amig át nem ér a másik fáig, ennyi.
2010. jún. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De a háló magasan van, a levegőben. Ezt nem értem. Hogyan jut el egyik fáról a másikra?
2010. jún. 20. 11:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Mondom, kis részletekben kiépíti.. Se a háló, se a pók nem fog leesni, mert a háló erős, és megtartja a pókot. Érted?:D
2010. jún. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tehát pl. van két ág, a fentibbre mászik, "kiengedi a fonalat" és azon lekúszik az alsóbb ágra. Gondolom valahogy így csinálja a másik fával is.
2010. jún. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A pók képes a fonalát lebegtetni a levegőben, így át tudja "reptetni" egy nem túl távoli helyre. Gyakorlatilag megcsáklyázza a másik fát. (Ezzel a fonalreptetéssel képesek a kis pókok "repülni", siklóernyőzni.) Ha a fonal hozzáragadt a szomszéd fához akkor át megy rajta és közben kihúz egy másik fonalat is. Addig mászkál oda-vissza amíg több ponton is rögziített pár fonalat. Így kialakul a háló "gerince". Ha ez megvan akkor a közepéről indulva csigavonalban haladva megszövi magát a hálót.
2010. jún. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm mindenkinek!:)
2010. jún. 21. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!