Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy afrikai csiganak mit...

Mogyoro Kapitany kérdése:

Egy afrikai csiganak mit ajanlatos adni enni es mit nem? Ugy ertem melyik zoldseget es gyumolcsot szabad es melyiket nem?

Figyelt kérdés
Van 2 afrikai csigam, eddig adtam nekik kaposztat, salatat, kertbol par fuszalat, alma szeletet. Nem tudom, hogy meg mit birnek nekik adni, es hogy mi az amit el kene kerulnom mert karos rajuk.

2018. okt. 13. 01:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem bármit adhatsz, bármilyen füvet, zöldséget, gyümölcsöt. Amivel gond lehet, azt nem eszik meg.

Nekem évekig voltak, hatalmasra nőttek és rettenetesen szaporodtak, és mindent kaptak, amit találtam. (Kivéve az olyan gyomokat, amik büdösek. De pl. tyúkhúrt rengeteget kaptak télen, mert az nem fagy el.) Kutyatápot nem adtam nekik, de azt is szeretik állítólag, és olyan tápanyaghoz jutnak belőle, amihez másként nem. A ház építéséhez vettem díszállatboltban szépiát, ebből csak kis letört darabokat szabad adni egyszerre, mert tönkremegy a párás környezetben.


Különben meg, írd be a gugliba, hogy afrikai csiga etetése.

2018. okt. 13. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Amik jók: cukkini, paprika, uborka, édesburgonya, banán, szőlő, dinnye, barack, padlizsán, gomba, répa, sütőtök, néhány kerti növény (pl útilapu, pitypang, tyúkhúr, citromfű, bazsalikom)

amiket csak ritkábban: paradicsom, sóska, spenót, petrezselyem, cékla

Fehérje pótlásnak pedig szárított bolharák, szárított hal, lemezes haltáp, magas fehérjetartalmú kutya/macska táp, vagy akár nyers csirkehús is mehet


Amik veszélyesek, az a krumpli, gabonafélék, sós dolgok, mérgező kerti növények

2018. okt. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat, sokat segitettetek :D
2018. okt. 14. 01:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!