Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik állat az, amelyik csak...

Melyik állat az, amelyik csak egy társat választ az életében?

Figyelt kérdés
Ha a társát elveszti, nem választ másikat. Talán több ilyen is van.
2010. jún. 29. 18:10
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
72%
A farkas.
2010. jún. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
72%
Gyapjas csincsilla, mara, gibbon, róka, farkas, galamb….
2010. jún. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Fecske?
2010. jún. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer a tévében -hogy hol, már nem emlékszem- hallottam egy műsorban, hogy valahol a kutatók csináltak egy vizsgálatot. Arra voltak kíváncsiak, hogy különböző madár fajoknál a kikelt fiókák mindegyike az adott pártól származik. Nos, talán nem lesz meglepetés, de a több tucat vizsgált madárfaj között mindössze 3-a találtak, aminél nem lépett félre a mama. Az egyik a hattyú volt, a másik egy távol-keleten élő récefajta, a harmadikra nem emlékszem. Vagyis a hattyú jogosan lett a házastársi hűség mintaképe: egyszer választ párt, egy életre és hűségesen kitart mellette.
2010. jún. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Récefélék, hattyúk, galambok, vöcskök, pingvinek, albatroszok... blablabla, és még rengeteg madár. De arról már kevesen hallottak, hogy a gibbon, sőt még a japán óriásszalamandra is egy életre választ párt magának.
2010. jún. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
A cetek viszont semmiképpen sem. Ők mindennel meg tudják csalni a partnerüket. Van, hogy csak simán élvezetből szexelnek.
2010. jún. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, a cetfélék és a delfinek fajtái egyike a természet azon kevés állatai közül, akik az emberhez hasonlóan nem csak szaporodás céljából közösülnek.
2010. jún. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Akik lepontozták a gólyás válaszomat (meg egy másik válaszolóét) azoknak ajánlom figyelmébe:

"A gólyák 3-5 éves korukban érik el ivarérettségüket. A párok egy költési időszakra állnak össze, s a hím választja a tojót."

Forrás: [link]

2010. jún. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem azért pontozott le, mert rossz a válaszod. Szerintem csak szórakozásból, vagy hogy ne legyen jó értékelésed. Engem is lepontozott, pedig én is utána kerestem a válaszomnak, történetesen kb. fél órát olvasgattam,mert érdekelt a téma.
2010. jún. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! Ment a zöld ujj mindenkinek a segítségéért!
2010. jún. 30. 15:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!