Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nagylétszámú sertés (5000)...

Nagylétszámú sertés (5000) tartásának milyen vannak?

Figyelt kérdés
Milyen engedélyek szükségesek, ide vonatkozó jogszabályok, törvények is érdekelnének.
2010. júl. 1. 19:23
 1/4 A kérdező kommentje:
Milyen feltételei... :)
2010. júl. 1. 19:29
 2/4 anonim ***** válasza:

Légkondicionált disznóól, 120 cm-es plazmatv 100 disznónként, külön jóga terem, jakuzzi, masszőrök, francia szakács...


Viccet félretéve, komoly EU szabványok vannak rá, amikor beléptünk 2004-ben, volt is vita a gazdák körében róla, hogy eddig is tartott nem egy ember sertést, és nem voltak nagy szabályozások. Most már nem lehet szúrni sem a malacot. Úgy natúran, ahogy nagyapámék csinálták, hajnal 4-kor egy-két-há-négy pálinka =), aztán disznót kirángatják az ólból, majd böllér nyakon szúrja, hatalmas visítás, malac nyakában a késsel körbe szalad az udvaron =). El kell előtte kábítani szén dioxiddal, vagy fejbe kell lőni tüskés vagy milyen pisztollyal.


[link]


Itt egy link, 2003-as pdf fájl, nem tudom, hogy érvényes e még. De kiinduló alapnak szerintem jó.

2010. júl. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de csóri állatok szerintem már azzal is elégedettek lennének, ha nem a saját ürülékükben kéne bokáig járniuk. A linket megnéztem, de engem konkrétan az állattartásra vonatkozó szabályok érdekelnének.
2010. júl. 2. 09:40
 4/4 anonim ***** válasza:
google-ben pillanatok alatt megtalálod a tartásukra vonatkozó jogszabályokat. netjogtár.hu-n is tuti, hogy fenn van.
2010. júl. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!