Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állatot lehetne tartani...

Milyen állatot lehetne tartani ekkora akváriumban?

Figyelt kérdés

60x30x30as, zárt(felnyitható tetejű akvárium, szekrénybe beleépítve)


Teknősnek nem tudom, hogy megfelelő e a mérete, vagy hány darab és milyen fajta hal férne el benne kényelmesen.


Gondoltam még hörcsögre is, de van egy macskánk, szerintem sokkot kapna a hörcsög, ha folyton figyelnék.


Esetleg kaméleon vagy valami gekkószerű állatka is szóba jöhet, vagy mondjuk béka.


A könnyebb tartás a kulcs, mivel csak kutyával/macskával van tapasztalatom.


2019. máj. 24. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Teknősnek, hörcsögnek, kaméleonnak, békának kicsi (a törpe változatoknak is).

Gekkónak talán elmegy, de necces.

Inkább pár nano halat vagy hím guppikat tartanék benne.

2019. máj. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezek a guppik egészen szép halak. Mindjárt ki is googlezom a tartásukat.


Jó lenne, ha lenne vizicsiga meg többfajta állatka az akváriumban.


Mivel férnek meg a guppik?

2019. máj. 24. 17:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Csiga az mehet.

Mehet esetleg egy raj nano hal.

De ne tervezd túl!

Ez egy jó oldal: diszhal.info - van is egy friss cikk a kezdőknek a guppitartásról.

Ha lesz valami konkrét elképzelésed, írj ki kérdést róla, és segítenek/segítünk, hogy jó lesz-e úgy.

2019. máj. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Kezdetnek elég mondjuk 4-5 panda corydoras és 5-6 hím guppy, melléjük még mehetne valamilyen kisebb csiga esetleg. Egészséges növényzettel, megfelelő szűrővel s elégséges akvarisztikai tudással ez is egy szép, mutatós akvárium tud lenni.
2019. máj. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most nézem, mennyi minden kell, kemény meló összedobni egyet, hogy a halak, a növények, és az ezeket fenntartó kütyük is összepasszoljanak.
2019. máj. 24. 18:11
 6/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Mindenek előtt a halak kerüljenek be legutoljára. Az előtt kb 3-4 hetet kell járjon az akva halak nélkül. Szürő 0-24 ben, világítás napi kb 8 órát (érdemes időzitőre szerelni), párnaponta egy pici csipet halkaja (én szemcsés granulátumot használok) ami a halak ürülékét “helyettesíti” (tápanyagok a növényeknek). Növényzetnek ajánlom: anubias („anubiász“/ vizilándzsa) fajok (pl: anubias mini), argentin átokhínár, cryptocoryn fajok (vizikelyhek), békalencse, kagylótutaj, kocsánynélküli ambúlia.
2019. máj. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!