Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tapasztalt akvaristák! Leendő...

Tapasztalt akvaristák! Leendő betta tulajdonosnak adnátok tippeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Minimálisan vagyok járatos akvarisztikában, és sajnos azt tapasztalom, sok ezzel foglalkozó oldal ellentmond egymásnak, így inkább rutinos betta tulajoktól informálódnék. Adott egy 80 literes akvárium, ami biztos, hogy egy bettát mindenkepp szeretnénk tartani, esetleg mellette 1, max 2 féle halat. Szeretnénk jól csinálni, időben felkészülni, szeptember eleje, közepe táján érkezne a halacska, addig bőven lesz időnk bejáratni az akváriumot. Amit tudni szeretnék:


- ekkora akváriumba milyen felszerelés kell (konkrét típust is írhattok)

- növények, aljzat, dekoráció milyen legyen

- mi az amire kiemelten kell figyelni ennél a halnál?

- azt tudom, hogy többféle betta létezik, ki melyiket ajánlja?

- a betta mellett mit érdemes tartani, ami ekkora helyen, kis létszámban jól érzi magát, és nagyjából egyeznek az igényei

- vegyes bettás akváriumban az etetést hogy oldjam meg, ha eltérő a táplálék igény?


Végül bármi extra tipp, ki hogyan gondozza a bettáját, tapasztalatok is jöhetnek.


Trollok kíméljenek, szeretnénk, ha jól éreznék magukat nàlunk a halak, de már belekeveredtünk a sok összevissza információba.



2019. júl. 26. 21:48
1 2
 11/13 Salx Narval ***** válasza:
A kérdésem továbbra is az, hogy milyen kemény a vizetek? A tetrát alapból kizárom, nekik nem felel meg az akváriumotok mérete. A parázs lazacnak és úgy általában a legtöbb pontylazacnak lágyítani kell a vizét de azért akadnak csapvízben jól tarthatóak is. A Diszhal infó viszonylag jó ismertetőt ad erről is. Az elven szülők, egyes dániók és páncélosok elég jól elvannak normál csapvízben. Az eleven szülőkből egy akváriumba 1 félét érdemes tartani de ha csak hímeket veszel akkor mehetnek egy helyre is, különben gondot okoz a szaporulat, hacsak nem tizedelik őket más halak. Nézegesd a halakat van még idő, tavaszig csak összehozzuk.:D A Bettának ugyancsak lerövidíti az amúgy is rövid életét ha 12NK-s keménység fölött tartják, továbbá nem szereti a nagy áramlást mint már írtam, a dús felszíni növényzetet viszont igen, lehetőleg fagyasztott kaját kapjon a tápok csak kiegészítő eledelként jöhetnek szóba és ajánlott heti 1 alkalommal koplalónapot is tartani. A hőfok vita tárgya az oldalon én 26 fokon tartottam mindig, mások 28 vagy e fölött,( tuti, hogy a 27 fok megfelelő lesz). Az akváriumot fedni kell és legalább 4-5 cm légrés legyen ami nem hermetikusan záródik az-az kis légréssel, hogy azért kicsit szellőzzön is. Ajánlom a heti 20-30% vízcserét talajporszívózással egybekötve.
2019. aug. 5. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Pont díszhal.info-n nézegettem, szűkítve a keresést az akvárium méretére. Ha guppi lesz, az tuti hogy csak hímek, nem szeretnék szaporulatot.

Meglestem a vízmű oldalán, 20nk a vizünk. 7,2es ph, lúgosság 7,1 mmol/l. Nem tudom, be merjem-e vállalni a bettát így. Mindenesetre ezek ismeretében fogok nézegetni halat, aztán jelentkezem még, igazából nem sos kérdés az akvárium, ha tavaszra sikerül telepíteni, akkor tavasz lesz, addig max a gyerkőc kap guppikat az 54esbe.


Ismételten köszönöm a segítséget :)

2019. aug. 5. 14:32
 13/13 Salx Narval ***** válasza:
OK.
2019. aug. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!