Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta hím bántja a nőstényt,...

Stunt man kérdése:

Betta hím bántja a nőstényt, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy hím meg egy nőstény bettám és a hím bántja a nőstényt. Ma lettek összezárva mivel ma vettem. A nőstény "terhes" a boltos elmondása szerint. Mit tegyek. Külön kell tennem a nőstényt? De mibe tehetem ha nincs másik akváriumom? A mostani akksi 50 litres. Más halaim jól elvoltak de most pár hónapja elajándékoztam őket mivel külföldre mentem és most hogy haza tértem bettákat szeretnék tartani. Mit tegyek?

2019. júl. 26. 15:43
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg válasszam el az akváriumot?
2019. júl. 26. 15:44
 2/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Igen, inkább válaszd ketté az akvát ha nincs még egy. Így legalább egy szűréssel meg lesz oldva a két hal.

Na igen. Egy hím harcoshal nem tűr meg maga mellet más halat. Vannak persze kivételek de mind láthatod a tiéd pont nem az. Bettát egyedül szokás tartani, a nőstényekből talán 2-3 el van ekkora helyen (csak ők, s semmi más, úgy a biztos) sok növényzettel, ők egymással nem szoktak agresszívak lenni. Hímből kettő még egy 2 m hosszú akváriumban se biztos ,hogy megférnek egymás mellett. Csak párzásnál tűri meg a nőstényt de azt is elzavarja a párzás után.

Onnan tudod ,hogy ikrás-e a nőstény hogy ha becsíkosodik, de a boltban levők általában még egy kicsit fiatalok szoktak lenni ehez. Jó tanács: ne fogadd meg az eladó tanácsát! A te (mint vásárló) feladatod felkészülten, tudatosan vásárolni, a te pénzed.

2019. júl. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és kedves választ!
2019. júl. 26. 16:37
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Kell egy másik akvárium, nem lehet anélkül megcsinálni normálisan.

...mivel nem tarthatóak együtt.

Ja, és terhes se lehet a nőstény.


Ha ennyire ez volt alapvetően a cél, hogy bettákat tarts, praktikusabb lett volna az a sorrend, hogy előbb kérdezel. Mert azért ez elég alap tétel, hogy nem lehet őket együtt tartani. Vagy legalábbis óriási szerencse, meg hatalmas akvárium kell hozzá.

2019. júl. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Így is csináltam csak nem gondoltam hogy az ott áruló hölgy egy ilyen kis pénz miatt átveri az embert azzal hogy azt mondja hogy lehet. Az ő szavára meg halgattam mert hogy mégis hozzáértő, csak az volt a fura hogy a boltban is már külön akváriumban voltak a halak. Nos már mindegy mert elválasztottam az akváriumot és már jobban van a kis jószág, nemsokára meg kitalálok valami megoldást. Még egy kérdés: 4-5 neonhalat be tehetek melléjük, bánhatja a hím azokat?
2019. júl. 26. 20:28
 6/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Igen, valószínűleg bántani fogja, a nőstény már nem valószínű de te látod ,hogy milyen személységüek DE (és ez egy óriási de) nem tarthatóak együtt. Előszőr is a neon csapathal. Nála 10-15 fős raj a minimum plusz kicsi neki az akva. Az egy dolog ,hogy nem nő nagyra de nagy a mozgásigénye, kb 80 litertől tartható. Ezen túl igényli az intenzívebb vízmozgást s hűvösebb (~24 fokos) vizet. Ennek a betta szinte az ellentéte: álló, ~28 fokos víz kell neki.

Az lesz a legjobb ha nem próbálkozol társítással.

2019. júl. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem föltétlenül a kis pénz miatt vert át, hanem azért, mert egy szimpla eladó, szóval amihez ért, az mondjuk az áfás számla kitöltés, meg legfeljebb annyi, hogy magabiztosan elő tudja adni magát, de ettől még az eladók nagy átlagban segghülyék az akvarisztikához.

Ez egy összetett hobbi, évekig, sőt, az állandó fejlődést követve, évtizedekig is lehet tanulni, az eladó meg csak egy szimpla kereskedelmi végzettségű ember. Tökmindegy neki, hogy farmert árul, vagy hajlakkot, vagy halat.


Ne társítsd semmivel, (pláne ne neonnal, se méretben, se vízparaméterekben nem oda illő) egyelőre a mostani helyzet legyen rendbe téve.

2019. júl. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#5 Ott van elcsellózva a dolog, hogy ha telefont, TV-t, bármilyen tárgyat veszel, nem csak odamégy a boltba és megkérdezed az eladót, hogy mit ajánl, hanem előtte alaposan utánanézel, nemde? Akkor ha élőlényt készülsz magadhoz venni, miért is nem..?


Ezt az oldalt tessék átnyálazni, a leírátak alapján bőven vannak még hiányosságaid: [link]


Természetesen külön akváriumot állítasz fel a nősténynek is. Felelősséget vállaltál érte, amikor megvetted. Az osztott akvárium ideiglenes megoldás csak, a másik betta puszta jelenléte is stresszeli őket, ami előbb-utóbb kikezdi az immunrendszerüket. Ráadásul a betták piszok jó ugrók, ha át akarnak jutni a másikhoz, megoldják.


50 literbe én semmit nem társítanék a betta mellé. Ami olyan pici, hogy ekkora élettérben jól érezze magát, az zsákmány méretű. Ráadásul egy erősen terület védő halról van szó. Ha nem jön be a társítás, megint ott vagy, ahol a part szakad.


(Mondom ezt úgy, basszus nekem is külön kellett költöztetnem egy atipikusan viselkedő halat. Gurámi, túl lassú volt vörös karcsú díszmárnáim mellé, holott az egyik leggyakoribb, legbeváltabb társítás. Így jártam.)

2019. júl. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Salx Narval ***** válasza:
Sötét és egy áttetsző üveglappal megoldható az akvárium kettéválasztása, ha nem akarsz ikráztatni akkor a sötét önmagában is elég ( úgy értem ideiglenes megoldásnak). Viszont ez esetben mindkét részre tegyél egy kisebb cseh emelőt, valószínűleg ezt egy pumpa is elbírja. Természetesen lehet akkora lapot is vágatni, hogy ne tudjanak egymáshoz átugrani bár én még ilyen viselkedést nem tapasztaltam.
2019. júl. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!vásároltam egy kis akváriumot és át raktam oda a hímet. Ez is csak idéglenes mert tul kicsi ez neki de valószínűleg vissza fogom vinni a boltba, és kérek helyette legalább néhány guppit.
2019. júl. 28. 09:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!