Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen legyen a trópusi akvám?

Milyen legyen a trópusi akvám?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy 60 literes trópusi akvariumot és minden tanácsra kíváncsi vagyok pl.:az aljzat milyen legyen milyen növényeket érdemes bele tenni milyen halat ajánlotok (nem szeretnék bele venni dominánsabb halakat mint például vitorlás hal stb.) Ez lesz az elso ilyesmi akvám es epp ezert megkerek mindenkit hogy aki nem annyira ert hozzá az légyen szíves ne válaszolni mert én tényleg azt akarom hogy a halaimnak jó helyük legyen akinek van bármilyen háziállata ezt megérti. A válaszokat előre is köszönöm 😊🙏

2019. júl. 30. 23:25
1 2
 1/11 Skid05 ***** válasza:
100%

A sorokból nekem az jön át, hogy ez a terv a kezdeti fázisában van, még az elméleti alapozás előtt. Éppen ezért küldök egy linket, ami kimondottan ebben a fázisban a leghasznosabb: [link]

Tényleg mindent (is) megtudhatsz.

2019. júl. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm de nekem nem most lesz először akváriumom (már 6 hónapja van 1 bettám)

én konkréten a trópusi akvára lennék kíváncsi.

2019. júl. 31. 00:46
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ez lesz az elso ilyesmi akvám"

"nem most lesz először akváriumom (már 6 hónapja van 1 bettám)"


Te, szerintem ennek így reggel, frissen és kipihenten fuss neki még egyszer!


Írd le légyszi a tartási körülményeit a Bettának! Akváriumméret, szűrő márka, pontos típus, hőmérséklet, berendezés, etetés, vízcserék (mennyit, hogyan, milyen gyakran) stb.



Az van, hogy a Betta az egy trópusi hal (26-28°C, 30+ liter, szűrő, rengeteg növény), úgyhogy az alapok azonosak, csak mindenből nagyobbat / többet veszel. Szóval pontosan mit szeretnél tudni?


Remélem nem bánod, hogy rákérdezek: miért 60 liter? Elsőre lehet, hogy nagynak tűnik, de ha azt nézed, hogy a neonhalnak meg a legtöbb 5 cm körül pontylazacnak 80 cm hosszú úszótér kell, hamar rá lehet jönni, hogy még így is nagyon limitáltak a lehetőségeid.

2019. júl. 31. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát igen, konkrétan már van egy trópusi akváriumod mármint ha túl vagy az első válaszadó által tanácsolt irodalom elsajátításán, de szerintem lenne még mit olvasgatni. Ha azt akarod, hogy a halaidnak jó helyük legyen ahogy írod, akkor képezd magad és ha ez megvan és nem értesz valamit akkor lenne értelme kérdezni. Nem elég tanácsok alapján összerakni egy akváriumot, érteni is kell, hogy mit miért csinálsz ha ez az alap nincs meg nincs mire tanácsot adni. Hidd el nem lenne segítség ha leírna neked valaki egy 60-literes akvárium beindításához szükséges dolgokat,tanulj olvass és azután gyere vissza ha kérdésed lenne.
2019. júl. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
A betta akvárium is trópusi, 28 fokos vizet igényel....
2019. júl. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Erre én is kíváncsi lennék. Engem egy kicsit megzavart ez az “első trópusi akvám lesz de van egy bettám” dolog. Szóval, mik a bettád tartási körülményei ?
2019. júl. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mindenkit megnyugtatnék hogy a kifejlett hím bettám egy 40l-es akváriumban van aminek a hőfoka 26-27 fok között mozog és igen csak elő növénnyel van tele az akvárium és egyedül él. Én trópusi akva alatt olyasmit értettem amiben van egy csapat rajhal és még mellé másfajta halak. Azért 60 liter mivel a mostani 40 litertől nem akarok nagyot ugrani és belevágni egy 200 literesbe. És hogy miért nem szeretnék "dominánsabb" halat bele mert azt szeretném hogy egy nyugott akváriumom legyen és nem szeretném azt hogy esetleg valamelyik halamat megegye (tudom ha normálisan van etetve akkor ilyen nem fordul elő meg még sorolhatnám hogy mikor nem, mert igenis tisztába vagyok az alapokkal). És én ennek tükrébe csak arra lennék kíváncsi hogy egy olyan trópusi akvárium mint milyet már vázoltam milyen rajhalat érdemes lenne és milyen más halakat milyen növényzetet érdemes beletenni. Én tényleg azt akarom hogy a halaimnak a legjobb legyen mert vannak a kutyások, macskások, hörcsögösök,papagájosok...Én akvarisztikás vagyok😌
2019. júl. 31. 23:52
 8/11 Salx Narval ***** válasza:
Nem érted mi a gond a kérdéseddel, igaz? Írod, hogy tisztában vagy az alapokkal és, hogy ezt, meg azt szeretnél és, hogy jó körülményeket akarsz. Tudod aki az alapokkal tisztában van az ezekre a kérdésekre tudja választ, vagy max rákérdez, hogy ezt-vagy azt a halat mivel érdemes társítani, esetleg megerősítést vár tapasztaltabb akvaristáktól ha bizonytalan. Alap dolog lenne, hogy milyen vizet tudsz biztosítani e nélkül nem lehet halakat ajánlani, ehhez viszont vízadatokra lenne szükség. Ha tudsz biztosítani lágyított vizet akkor azért bővülhet a paletta, amúgy a betta ideális tartásához is ez kellene. 60-literbe csak nano halakból lehet rajt tartani, csapatban élőkből max pár db-ot az aprajából és max még egy kis csapat apróbb talajlakót a kiválasztott raj vagy csapat mellé. 3 fajta rajban, ill csapatban élő hal ekkora helyen már elég sok kompromisszummal jár de azért megoldható. Szóval milyen lenne a víz?
2019. aug. 1. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Skid05 ***** válasza:

„Én trópusi akva alatt olyasmit értettem amiben van egy csapat rajhal és még mellé másfajta halak.” Mentségemre szóljon, hogy ezt nem sejthettem előre. Bár még mindig itt motoszkál bennem, hogy társas akváriumra gondoltál…

Na de a lényeg…60 liter…a lehetőségek itt sem bővebbek sokkal…egy példa a kevés közül: nanohalak vízközt és törpe coryk (max 6) alul, az aljzat ne bazalt legyen a coryk miatt, éle van, a növényzetet a fény és a vízkémia körvonalazza, legyen szabad kiúszótér az előtérben egy 8-10 egyedes nanocsapatnak. Az igényeket össze kell hangolni (celsius, GH), a GH-t le kell nyomni ha magas, néhány nanofajnak még jobban mint egy harcosnak. Min 10szeres névleges szűrés körül nézelődnék, esőztető itt sem árt, osztja az áramlást…

Szerintem akinek az akvaguru nem tud újat mondani, annak egy hasonló projekt sétagalopp lesz. Én (már) nem féltelek…

2019. aug. 1. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Ha tisztában vagy az alapokkal akkor ezek szinte nem is kérdések. A 60 liter tényleg nem sok, de még egy 100 literes se autó méretű. Minél nagyobb annál jobb mert könnyebb takarítani (stabilabb a biológia) s több halat is elbír. Egy 40 literes bettás és egy nagyobb vegyes akva közt a lényegi különbség a méret. Nagyobb akvához méretarányosan nagyobb szűrő s erősebb világítás kell (ez utóbbi elsősorban növényzetfüggő). Kb ennyi. Az olyan “apróságok” mint hőfok majd a választott halfajok alapján dől el.
2019. aug. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!