Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Össze lehet hozni két külső...

Össze lehet hozni két külső szűrőt úgy, hogy az akváriumban egy kifolyó és egy befolyó legyen?

Figyelt kérdés

Nagyon piszkálja a fantáziámat, kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Két teljesen egyforma külső szűrőm van, egy 253 literes medencébe szeretném beüzemelni. Az esőztetővel szeretném használni, de nem férne el egymás mellé.

Arra gondoltam, hogy egy esőztetőt meg egy szívócsövet tennék be, és azt y-nal vezetném a 2 szűrőhöz.

Működne ez így, vagy totál hülyeség?


2019. júl. 10. 19:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pelda: az esozteton adott nyomassal 1 liter tud atfolyni. Te 2 litert szeretnel. Valoszinuleg tobb, mint 1 liter at fog menni, de 2 nem. Igy visszafogod a teljesitmenyt.
2019. júl. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Építő áruházban(Dominó)vettem 1 éve y alakú műanyag elosztót. 16-18 milliméter a külső átmérő, kb így [link] nézett ki.
2019. júl. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Skid05 ***** válasza:
51%

A nyomóágon adott keresztmetszetű csöved van, ezt adott erejű pumpához társították, gyárilag. Ahogy fentebb már elhangzott a két pumpára jutna uaz a cső, dupla teljesítmény, ez jobb esetben olyan vízifurulyát produkálna, amit még a szomszéd is hall csendes téli esetéken, oltári nagy lukakkal esetleg. De amin megbukik a dolog az a szívóág, amit ugye fojtani nem kéne egyiknél se, itt meg ugyancsak a két pumpára jutna egy, tehát egyazon csövön jönne az a vízhozam, aminek fékezni és egyúttal pályán tartani kellene a mindkét rotort. Lényegében folyamatos extra terhelés mellett mennének a motorok, a szükséges víz fele jutna el hozzájuk x idő alatt, a várható élettartam megszenvedné.

Egy szívó-nyomó csöves megoldást a szűrők sorba kötésével tudsz produkálni. És az is igaz, hogy két teljesen egyforma külső szűrő áll legközelebb az optimálishoz. Mondjuk ez az optimum is kérdőjeles, mert még így sem minden szűrőtípusnál okos ötlet, a tartály alapterülete és a vízpumpa valós hozama erősen meghatározza, hogy milyen lesz a tartályokban a víz emelkedése, ami meg a baciflóra volumenét hivatott meghatározni. Kevesebben lépik ezt meg, mint ahányan nagyobb szűrőt vesznek a két kisebb helyett.

2019. júl. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Salx Narval ***** válasza:
51%
Ez Y elágaztatással szerintem nem fog jól működni, persze ha adott a két szűrő kísérletezni azért lehet.:D Azt is kipróbálhatod, hogy sorba kötöd őket, az-az az első szűrő szívó ágát beteszed az akváriumba a kiömlő ágat viszont a második szűrő szívó ágára kötöd és annak a kiömlője menne az esőztetőre. Az egyik motorját kapcsold csak be a másikat valószínűleg nem, v csak akkor kell bekapcsolni ha gyengül, v gyenge az áramlás. Ez természetesen nem biztos, hogy jól fog működni de mit veszítesz egy próbával.:D
2019. júl. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Salx Narval ***** válasza:
51%
A második szűrő szűrőtöltete jól átjárható legyen pl siporax, ide már ne tegyél szivacsot v perlon előszűrőt.
2019. júl. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Huh, hát, nem hurrogtatok le annyira, mint gondoltam... Köszönöm szépen.

#2-es, jót kuncogtam, cuki a nyuszi.

A sorba kötés eddig eszembe se jutott, köszi az ötletet.

A "két kicsi helyett egy nagy" eddig nem volt alternatíva, mivel az egyik "kicsi" adott volt.


Esőztető elhelyezésére kérhetnék ötletet? Hátha ezzel kapcsolatban is mondanátok olyat, ami eddig nem jutott eszembe.

Tehát: a rövidebb oldalon egymás mellett nem fér, a hosszú oldal, tehát a hátfal pedig 3d hátterezett, ott elférne, de e miatt nem tudom tenni.

Lehet esetleg úgy, hogy a 2 esőztetőt egymás fölé helyezem?

2019. júl. 11. 08:37
 7/11 Salx Narval ***** válasza:
51%
Mind a két rövid oldalra tehetsz 1-1 esőztetőt de egy irányba kell, hogy toljanak, az az egy irányú legyen az áramlást. Az áramlás elindul valamelyik felső oldalon, végigáramlik a felszínen ha elérte a másik oldalt akkor lefelé fordul és végigsöpörve a talajt visszatér a kiindulási oldalra a szívó ágakhoz. A második esőztetőt igazából az aljára lenne jó tenni, hagy segítse a talajt végigsöpörni de gondolom ott zavaró lenne.:D Tedd felülre és kicsit srégen lefelé áramoltasson. A szívó ágaknak viszont azonos oldalon kell lenniük az első esőztető alatt talaj közelben.
2019. júl. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Salx Narval ***** válasza:
51%
Tudok ám még hülyeségeket írni csak kérdezz bátran.:D
2019. júl. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tebenned bíztam elejétől fogva :D
2019. júl. 11. 18:36
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
Azért ezt elég jól össze kell hangolni (áramlásszabályozó) mert nem mindegyik hal szereti ha centrifugában úszkál.:D
2019. júl. 12. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!