Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vasas vízzel tudok valamit...

Vasas vízzel tudok valamit kezdeni, hogy jó legyen akváriumba?

Figyelt kérdés
Fúrott kutam van és nagyon vasas a víz. Tudok vele mit kezdeni, hogy jó legyen akváriumba, vagy próbáljak meg vezetékes vizet szerezni? Az utóbbi eset azért macerás, mert kb 400 literről lenne szó plusz utána 2 hetente a vízcserénél is 100 liter.
2019. jan. 26. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem szerezz csapvizet ha tudsz.Persze azt állni kell hagyni a levegőn egy-két napig hogy kimenjenek belőle a vegyi anyagok!
2019. jan. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Aquatan, biotopol, ffm...


+ jó fény és sok növény.

2019. jan. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Meg azt elfelejtettem hogy lehet kapni ilyen víz stabilizáló készítményeket akváriumhoz direkt!Kérdezz utánna állatkereskedésekben!
2019. jan. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Számold ki, hogy jössz ki jobban.

A kezdeti 400 liter csak 1 alkalom, azt le lehet szenvedni, vagy a kezdetekkor vízelőkészítőt használni.


Utána vízcserékkor heti 50 litert kell megoldanod, az 2db 25 literes marmonkanna, az még aránylag kezelhető mennyiség.

Ha árban nem tétel ennyi vízelőkészítő, használd azt.

Csak járj alaposan utána, melyik a legjobb, mik a vélemények. Én sose használtam ilyeneket, úgyhogy ebben nem tudok tanácsot adni.

2019. jan. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Tarts vashalat
2019. jan. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy hozok egy közkútról vizet. Az első feltöltés macerás lesz, de utána már a vízcserékhez jóval kevesebb kell. Talán ez a legegyszerűbb megoldás.
2019. jan. 26. 16:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt se árt bemérni, ha neked a kútvíz vasas... csodák nincsenek, szerinted akkor a helyi vízmű vize mitől lenne másabb?

Mármint ilyen téren. Kórokozókat elintézik, talán fejlettebb a szűrésük is, de nehogy azt hidd, hogy pl a vas szintet majd egy akváriumhoz fogják belőni.

Simán tolnak neked vezetékesbe is olyan vasas vizet, hogy berozsdásodsz tőle.

Neked jó, (egy ideig) de egy 3 grammos halnak... képzelheted.

Lehet mérni se kell, általában nyilvánosak az ilyen adatok, keress rá a helyi vezetékes víz adataira.


Délen pl köztudottan arzénos, (Gyula környékén) az alföldön annyira szikes, hogy egy mezei keménység teszt teljesen alkalmatlan a mérésére, szóval ne gondold, hogy attól, hogy vezetékes, és emberi fogyasztásra tűréshatáron belül fogyasztható, akkor az egyből tökéletes bármilyen halnak.

általában jó, de nem árt tisztában lenni vele, pontosan mit is használsz.

2019. jan. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!