Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért úsznak fel? Nemjó nekik?

Miért úsznak fel? Nemjó nekik?

Figyelt kérdés

ma vettem halakat, 6neont, 2pink dániót és 2páncélót törpeharcsát.

Megy a levegőztető nekik, nem nagy az akvárium, de a harcsák kb 20percenként olyan 1-2 másodpercre felúsznak a víztükörhöz, aztán gyorsan vissza le. De persze alul szimatolgatnak meg úszkálnak ők is:)

A dániók virgoncak, a neonok is úszkálnak


2010. júl. 12. 12:09
 1/9 A kérdező kommentje:
elirtam bocsi: *páncélos
2010. júl. 12. 12:09
 2/9 anonim ***** válasza:
Felmennek levegőért. Nekem is ezt csinálták. Jó nekik a vízbe is, de úgylátszik szeretik az intenzív levegőt =)
2010. júl. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Nekem is volt 2 pink dánióm,és ők mindíg a víz felső rétegében úszkáltak.Meg persze a páncélos harcsák is felúszkáltak néha.
2010. júl. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 kzs ***** válasza:

Nyugi, semmi gond. Minden páncélosharcsa bellégző, emiatt időnként felrohangálnak levegőt venni.

Nincs ebben semmi rendkívüli.

Ez teljesen természetes részükről.

2010. júl. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez természetes, e miatt ne aggódj. Viszont te rajhalakból vettél 2-őt 2-őt ami nagyon nem lesz jó, a dániók depressziósak és félénkek lesznek ennyien, a harcsák sem érzik majd jól magukat. Neonból is 10-15 lenne a minimum.
2010. júl. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kzs ***** válasza:

/Az előbbi válaszadó üzenetére felelve:/


Teljesen igaza van, valóban mindegyik - szóban forgó - hal csapathal. Főleg a pink dánió, de amúgy is mindegyik. Ami annyit jelent, hogy minél többet veszel belőlük (természetesen ugyanabból a fajból /tehát a neonhoz nem jó a vörös neon, a törpe páncélosharcsához nem jó a foltos páncélosharcsa, stb./), annál jobban érzik magukat.


Vagyis 2-2 db semmiképp sem jó. Ezt ha még most nem látod, de később nyilvánvaló lesz.

2010. júl. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nekem a törpeharcsáim akkor mentek fel levegőért amikor opálos lett a víz és oxigénhiány volt az akváriumban, pedig ment a szűrő meg a levegőztető is maximumon, igaz nem lett semmi bajuk! Miután elmult ez a dolog már egyáltalán nem látom őket feljönni levegőt venni, vagy csak olyan ritkán jönnek fel, hogy nem is látom!
2010. júl. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Utolsó vagyok!


Először az ancik és a törpeharcsák jöttek fel levegőért rajtuk láttam hogy valami baj lesz az akváriumban. Utána kezdtek halni a halaim, de ők életben maradtak, mert ők bírják így is!

2010. júl. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert a levegőből veszik fel az oxigént, nem csak a vízből. (béllégzés).
2010. júl. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!