Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium állványt hogy lehetne...

Akvárium állványt hogy lehetne gazdaságosabban megoldani?

Figyelt kérdés
A gyári állványok elég drágák, nem tud valaki valamilyen olcsóbb alternatívát esetleg? Vagy akinek sok akváriuma van vesz mind alá külön állványt?
2019. aug. 19. 17:37
 1/4 A kérdező kommentje:
Olyan 120 liter körülire keresek egyébként...
2019. aug. 19. 17:38
 2/4 Skid05 ***** válasza:

Ha bútoripari mókussal csináltatnád: két fajta létezik, az egyik ráér megcsinálni, nem ok nélkül, ugyanis nincsenek megbízásai, vagy a keze és/vagy az eszközei selejtesek, a másik ritkán ér rá mert nagy munkái vannak, nem fog kis munkával pepecselni - gyakran még akkor sem ha mást is állít -, kezeld kellő gyanakvással mindkét fajtát.

3. opció, hogy te magad összepakolod ehhez eszköz kell és barkácsvéna, spórolod a 15-20 kilós munkaköltséget, de leszabni akkor is le kell és az a része a húzós, szinte mindent a szabászat csinál.

Láttam már egymásra rögzített raklapból körben OSB lappal bevonva egy uszkve 300 kg-ot tartó állványt, na az diszkont volt viszont esztétikailag nem volt toppon. Aki elhegesztget otthon az profilból megcsinálja a szerkezetet és faanyaggal bevonja, de ez még nem az a méret ami acélt kívánna.

2019. aug. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Ez még az a kategória amit általában a gyári dohányzó asztalok, szekrények többsége is elbír, max egy kis merevítés, stabilitás javítás kell hozzájuk. Vagyis használt, esetleg kidobott bútorokat is nézegethetsz. Én pl még egyet sem vettem, pedig valamikor az egész ház televolt akváriummal:D A kisebbeket állványra, polcokra, asztalra, a nagyobbakat alacsonyabb szekrényekre pakoltam, sőt nyitott tetejű bútorba építve is volt pár db. A 200-300litereseket viszont a falba épített erős padlók tartották kb úgy néz ki mint egy beépített szekrény csak erős padlókból építve komoly alátámasztással és erős falcsavarokkal. Mondjuk én rátudtam készülni a dologra mert amikor építkeztem már eleve úgy alakítottam ki a helyüket, vizet, vízszűrőt, szennyvízelvezetőt és az udvari vízgyűjtő levezetőcsövét is mindjárt odavitettem. A gazdaságosság azon is múlik, hogy mindent venned és csináltatnod kell e, vagy magad is tudsz barkácsolni elfogadható minőségben.
2019. aug. 20. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Platypus ***** válasza:

A legolcsóbb, amit láttam egymásra pakolt Ytong téglákból volt, egy konyhai munkalappal a tetején :D Ezt mondjuk nem nagyon lehet szintezni.


Aztán vannak ezek az ipari polcok(salgó és rokonsági köre) szám szerint megnevezett teherbírással, ezek némi módosítással használhatóak.


Magamnak zártszelvényből csináltattam, nem mondom, hogy filléres tétel volt, de a boltinál olcsóbb, és nemhogy az akváriumot de egy személyautót is elbírna.

2019. aug. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!