Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jávai moha lekötözés (hálózás)...

Jávai moha lekötözés (hálózás) után, menyi idő alatt kapaszkodik meg, egyáltalán, le lehet róla venni a kötözést valamikor?

Figyelt kérdés

Átöblítettem, szépen lehálóztam. Egy részét lapos, érdes felületű kövekre, a többit vasfára. (régi vasfa, nem friss telepítés)

Átbújik a hálón vagy alatta kapaszkodik rá a felületre? Mire kell számítanom, mi a teendő ezután?



#akvárium #növény #ültetés #akvarisztika #telepítés #moha #Vesicularia #dubyana #Taxiphyllum #barbieri
2019. aug. 20. 13:05
 1/3 Skid05 ***** válasza:
100%
Átbújik a hálón ÉS alatta kapaszkodik rá a felületre. Ha vastagon raktad a háló alatt az alja berohadhat, így hiába kapaszkodna ha pont az alja rohad el. Ha jó a vastagság és jól átjárja a víz, akkor benövi a hálót és üde zöld marad. Növekedéstől függően egy hónap múlva egy háló-eltávolító operációt megkísérelhetsz aztán meglátod, hogy mennyire tapadt meg.
2019. aug. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Bízom benne, hogy jó mennyiséget raktam a háló alá. :-) Mivel több felé osztottam el, így nem hinném, hogy túl vastagon tettem. Majd kiderül. A tanulópénzt meg kell fizetni. (habár ez szinte ingyen volt, de sajnálnám, ha elpusztulna)

Különböző hálókat alkalmaztam, ez is tesztelődik. Meglátom, melyik válik be, milyen módszerrel. Másik aksiban is tervezek mohát tenni. Előbb-utóbb belejövök. :-)

2019. aug. 20. 14:06
 3/3 A kérdező kommentje:

A lényeget lehagytam:

Köszönöm szépen a választ!

2019. aug. 20. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!