Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen külső szűrőt ajánlotok...

Milyen külső szűrőt ajánlotok elfogadható árban, egy 70l-es aksiba?

Figyelt kérdés
2019. aug. 22. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit tartanál benne?
2019. aug. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazából már egy ideje megy az aksi, de egy nagy belső szűrővel, csak van egy bizonyos alga problémám( ami egy másik kérdés lenne), de ez oda juttatott,hogy egy teljes restarton gondolkodom, és így akkor már szűrőt is cserélnék

Most van benne:

7 citromlazac

5 neonhal

5 serpalazac

5 izzófényű pontylazac

Tesztek szerint, rendben van az ammonia szint, NO2 No3 is..

Tudom, hogy talán kicsit soknak tűnnek a halak, es eddig en is a túltelepítés ellen voltam, de így nem tűnik soknak

Egyedül ez a kek-zold alga(cyano bacik) problémám van es nem tudok megszabadulni tole.

2019. aug. 22. 14:31
 3/7 Skid05 ***** válasza:

Milyen modell a belső? Milyen szűrőanyag van benn?

Milyen talajt használsz? Talajporszívó? Táptalaj?

Mit takar a rendben lévő no3 szint? Van szaga a víznek?

A cianót le kéne szívni mert benne van, hogy toxinokat termel. Lehet oka a talaj-, a szűrő szennyezettsége, túlzott mértékű bomlástermék-jelenlét.

Ugyan nem ezt volt a kérdés, de miért nem egy fajjal próbálkozol tekintve, hogy ezek rajhalak?

2019. aug. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Aquael Turbo filter (nem tudom mar hányas talán 500), biológiai szűrővel (sera siphorax talán)

Talaj JBL Manado, táptalaj nincs

Nincs szaga a víznek, az tiszta, csak ez a fránya kek-zöld alga.

Valamiért talán a talajra gondolok, de azt is szoktam porszívózni...tényleg nem tudom mar, ott vagyok hogy feladom.

2019. aug. 22. 16:55
 5/7 Skid05 ***** válasza:

Ha 500-as akkor a 4.4wattos motorja tényleg nem túl sok 70 literre, gondolom A*** energiaosztályú, azt te látod, hogy mennyire nyomja a vizet éretten.

[link]

Viszont a linkelt a turbo gyári töltete, ez így képről inkább hasonlít egy sima kerámiához, mint siporaxhoz. Ha ez van benn akkor a gyártó által biológiai töltetként megjelölt szűrőanyag egy marok trágyát ér. Ebben az esetben simán benne van, hogy nem úgy szuperál a szűrés ahogy elvárnád.

A manado viszont jól tisztítható, tömörödő aljzatok jobban kedveznek a cianónak.

Azért kérdeztem, hogy mennyi a nitrát, mert pl alacsony nitrát és magasabb, rossz spektrumú, túl hosszan világító fényerő mellett szokott előjönni, igaz előbbi halas akvában nem jellemző, hacsak nincs extra sok növény. Emellett a nitrát értékéből következtetni lehet a nitrifikáció működésére, a szűrő állapotára.

Ha tényleg ciano akkor le kéne szívogatni lehetőleg minél gyakrabban, a kerámiát felülvizsgálni, vízcsere – 3 nap sötét kúra – újabb vízcsere kombó többeknél bevált, de csak akkor működik ha a fény (lumen, kelvin, időtartam), a növényi tápanyagok rendben, a növényzet fejlődik, egyébként visszajön pár napon belül.

Ami a külső szűrőt illeti inkább vennék egy kisebb szűrőt (pl Tetra ex400, atman ef-1), de jobb szűrőanyaggal, mint egy nagyobbat valami vicc kategóriás biogolyókkal.

2019. aug. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kicseréltem a gyári töltetet sera siphoraxra, meg az elején.

Jajj elég reg talajoztam, de talán Manado mellett van valami ADA is.

Heti egyszer leszedegetem, kb mindenhonnan, de a talaj szemcseit összefogja s ilyen szőnyeget képez, es azt a talajporszívó csak szet szakítsa de a hozza tapadt szemcsék miatt túl nehéz hogy felszívjam...

De mar nagyon unom, ezt a macerát minden heten (az alga miatti plusz munkát), ezert vagyok ott, hogy kb restartolom az egészet...hátha

Volt mar ecsetalgám barna alga az évek során, de mind kiiktattam, de ezt nem bírom mar...

2019. aug. 23. 10:02
 7/7 Skid05 ***** válasza:
Valami ADA? Amazonia? Merthogy az aktív talaj. Nyomja az ammóniát elég rendesen, ha nincs ami felvegye, vagy ha nem cserélsz elég vizet illetve a vízkémia, tápozás nem egészíti ki hatását. Az pl bedurranthatja a talajt cianoval.
2019. aug. 24. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!