Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 150 literes aksiban tulmeretez...

150 literes aksiban tulmeretezett szurovel es sok novennyel elegendo a hely ezeknek a halaknak?

Figyelt kérdés

2 vitorlas

2 gyongygurami

2 xifo

2 torpe pancelos

1 alga evo

4 guppi

2 platti

2 szivarvanyos molly

1 betta

3-4 almacsiga


2019. aug. 23. 00:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A hely igen, de az összeállítás nem jó. A vitorlás, gurámi és betta meleg vizet szeret (25°C+) az elevenszülők (molli, platti, guppi, xifo) hidegebbet (20-22°C). Továbbá mind hajlamos csipkedésre, a meleg víziek különösen. Meg fogják ölni egymást, de legalábbis agyon stresszelik és úgy betegségre is hajlamosabbak.

A vitiket kihagynám. Gurámiból legyen 3 lány és 1 fiú. Talán megkockáztathatod a bettát de nálam totál apatikus lett magában, nem éri meg. Páncélosból 4-5 ha törpe. Alga evő milyen lesz? Ancistrus? Nagyra nő (10 cm+). L harcsák még nagyobbra (20cm+). Otok kicsik, belőlük akkor mehetne 4.

Xifok elég testesek, talán elférnének még 4-en. De inkább gondolkodnék márnákon, belőlük egy 10+ csapat mutatós lenne.

Vagy válaszd az elevenszülőket, fajtánként 4-6 db, gurámi, betta nélkül. Ide talán beférne 1 pár viti, de őket nem ismerem, sosem volt nekem. Páncélos harcsa mehet velük, de algázó már necces 22 fokos vízben.

2019. aug. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
Nem. A 2 vitorláshalnak éppen, hogy elegendő, a többit húzd ki.
2019. aug. 23. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Skid05 ***** válasza:
100%
Hogy jöttek össze ezek a számok?! Olvasd el a fajok leírását is, rendkívül hasznos tud lenni. Többek közt ott szerepel, hogy miként tartsd őket jó pár évtizednyi akvarisztika tapasztalatára alapozva.
2019. aug. 23. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Kulonosen az elsot! A 3-asnak pedig azert irtam mert ezek a fajok tetszenek leginkabb. De persze szeretnem ha jol meg lennenek igy ha egyes fajtakat nem lehet akkor nem. Parban szeretnem barmelyiket is valasztom. A betta azert szerepelt koztuk mert nagyszuleimnek 13 eve van kozos aksiban es boldogan el van a tobbiekkel. Erdekelt mas velemenye is azert.
2019. aug. 23. 08:46
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsanat lemaradt. Az algaevo Ancitrus amit neztem. Es igen torpe pancelosok.
2019. aug. 23. 08:52
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"ezek a fajok tetszenek leginkabb"

A következő lépés ilyenkor az, hogy utánaolvasol ezeknek a fajoknak, igényiknek, társíthatóságának. Sajnos olyan halászlét állítottál itt össze, hogy már csak a merülőforraló hiányzik belőle.


Én ilyenkor azt szoktam ajánlani, hogy válassz 1 kedvencet és azokhoz igazítsd az akvárium kialakítását és a társítást.


Illetve, tudom, hogy kezdő vagy és lelkes, de az akvarisztikához nagyon kell a türelem és az önmegtartóztatás. Minél kevesebb fajjal dolgozol, annál könnyebb kielégíteni mindegyiknek az igényeit és annál kevesebb gond merülhet fel. A vicces az, hogy úgy az esztétikusabb is.

Halat párban a lehető legritkább esetben tartunk. Ha kicsit utánaolvasol, látni fogod, hogy vagy magányosan, vagy háremben, vagy minél nagyobb csapatban.


És ha már kezdő, kötelező irodalom:

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

Ezek megbízhatóak, de az adatlapok még így is lehetnek elavultak. Emiatt érdemes legalább 3 helyen leellenőrizni az infókat (pont, mintha szakdolgozatot írnál).


Vitiknek túl kicsi a hely.


A labirintkopoltyúsok nem kompatibilisek. Ha nem is rendeznek rögtön vérfürdőt, folyamatosan stresszelik egymást. Tehát VAGY betta, VAGY gyöngygurámi (VAGY más gurámi).


Az almacsigán, mintha lenne mostanában egy fincsi uniós tiltás. Egyébként brutál nagyra nőnek, külön etetést igényelnek.

Én inkább zebracsigát, hagymacsigát, süncsigát ajánlanék helyettük, ők picik és mutatósak. Annyi hátulütőjük van, hogy bár édesvízben nem szaporodnak, az ikráikat széthagyják az akváriumban - üvegen is, dekoráción is.


Xifó, guppi, platti, molly. Elevenszülők. Nagyjából az első 2 alkalommal élmény, hogy kishalak vannak, aztán amikor rájön az ember, hogy még teknőckajának sem kellenek... :\

- Molly nagy + kifejezetten nagyon kemény vizet igényel, kihúznám.

- Xifó, megint csak brutál nagy.

- Platti az akár oké is lehetne. A maga 5 centijével nem túl nagy. Békés. Sok színvariáció van belőle, lehet őket együtt tartani, ha mégis nagyon színes akváriumot szeretnél.

- A guppi a hímek hatalmas úszója miatt nem biztos, hogy jó ötlet társasba, vonzza a halakat, hogy csípjenek belé (bettánál egyébként dettó).

Kivétel nélkül társas halak, 3+ szokott lenni belőlük az ajánlás. Ha kellenek kishalak, akkor 1 hímre 2-3 nőstény. Ha nem kellenek kishalak, akkor csak hímek. A nőstények hónapokig képesek tárolni a spermát és kicsiket kipotyogtatni magukból, "szűzet" meg nem szoktat árulni.


Algázók, törpe páncélosharcsák: "algázók" "házmesterhalak" NEM kötelező elemei az akváriumnak. Mindegyiknek saját igényei vannak, nem "takarítanak". Szóval őket akkor érdemes tartani, ha beléjük szerettél, fülig :)

Az ancistrusnak pl. búvóhely, saját, lesüllyedő kaja zöldségekkel kiegészítve.

A coryknak minél nagyobb banda, annál jobb, de minimum 5 db / faj. Saját, lesüllyedő, magas fehérjetartalmú kaja.


Márnatéma: A szumátrai díszmárnától tartsd minél távolabb magad! Nagyon csipkedős banda, 12+ fős bandánál talán sikerül fajon belül tartani a csipkelődést, de hosszú uszonyú halakkal (viti, betta, gurámik) így sem lehet társítani őket.


Nekem most vörös karcsú díszmárnáim vannak. Max 5 cm, csini piros (hímek) vagy narancs-barnás (nőstények), minden lében kanál halak. Minél többen vannak, annál jobban érzik magukat, de minimum 5 db kell belőlük is. A nemek arányára figyelni kell, mert a hímek rivalizálnak egymással és hülyére stresszelik a nőstényeket a kéretlen udvarlásukkal, szóval 1 hímre 2-3 nőstény jusson legalább! Igaz elsőre a hímek tűnnek szebbnek, megfelelő tartás mellett a nőstények is kivirulnak.

https://www.youtube.com/watch?v=DEiBXXGNL5U


Itt van még néhány a "könnyen tartható, nyugis csapathalak" kívánságlistámról:

- Ékfoltos razbóra

- Izzófényű pontylazac

- Áttetsző pontylazac

2019. aug. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Azért az pozitívum, hogy nem kész tényekkel jöttél kérdezni, így van lehetőséged jól választani. Fogadd meg a kollégák hasznos tanácsait és én is arra biztatnálak, hogy lassan haladj. Eső dolog az legyen, hogy megméred ill megnézed a vizetek értékeit és ehhez válasz olyan halat aminek ez vízértékek megváltoztatása nélkül megfelelő és tartható 150-literben. Ha ezzel megvagy járj el a kollégák tanácsa szerint, vagyis ezekhez a halakhoz kell igazítani a többi társhalat, lehetőleg legalább azonos földrészről ,hogy valamiféle rendszere is legyen a dolognak ne csak úgy tessék lássék módra belerakni mindent ami megtetszik. Természetesen vegyes akváriumot is lehet de én biztatnálak már az elején a biotóp jelleg megvalósítására.
2019. aug. 24. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

Ennyi fáj 500 literbe is sok.

Vitorlás 300 litertől tartható.

Azt a bettat megnézném. Nem azért kell külön tartani mert bántja a többi halat, hanem azért mert más vizet igényel, melegebbet és áramlás menteset mivel rizsföldeken él álló vízben.

Gyerek lehetsz még, ne kapkodd el a dolgot, olvass kis szakirodalomat

2019. aug. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!