Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Algásodik az akváriumom....

Gyezo01 kérdése:

Algásodik az akváriumom. Milyen algák és mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől, mert felütötte több alga fajta a fejét az akváriumomban.Olvastam már sok fórumot, de mindenki mást mond.Pár hónapja lett indítva újra.Előtte sem volt teljesen minden rendben,mert a növények mindig kihaltak.Most próbálok jobban odafigyelni a dolgokra, ezért kérek tanácsot. Adott egy bruttó 86L akva, amiben Tetra EX600 szűrő, 2db sera LED X-Change daylight sunrise 520 2x16W (746lm/db) világít 12 órán át. Indításkor a szűrőbe ment a baktérium+beletettem a régi szűrőszivacsot is egy ideig.Hetente (max 2 hetente) 20L vízcsere, ami aquatannal kezelve és 1-2 napig pihentetve van.5 black Molly,3 platti,9 Endler guppi, 2 tetra, 2 anci,2 páncélos van az akváriumban.A JBL EasyTest 6in1 alapján: NO3 15-20mg/l,NO2 0mg/l,GH 7-10,KH ~15,PH 7,8. Látszólag megvan a vízforgás is. Próbálkoztam az EasyLife Profito táppal,de nagyon gyorsan megjelent az üvegen a por alga.Egy hete nem adok semmilyen tápot, most megjelent még, de jelentősen kevesebb. Néhány hétig az Anubias is szépen zöldült,növekedett,de mostanra meglepték az algák.Azt szeretném kérdezni, hogy milyen algák ezek pontosan és hogyan lehetne eltüntetni ezeket hatásosan?Min kellene változtatnom?Algaölő szert nem akarok használni!

Itt van pár kép:

[link]

[link]

[link]

[link]

Előre is köszönöm a segítséget!


2019. szept. 4. 11:11
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget és a növény beazonosítását!Valóban az. :) Megcsinálom ezt a carbos dolgot és majd meglátjuk,hogy mi lesz.

Akkor érdemesebb lenne beszereznem egy TF micro tápot és majd azt adagolnom,ahogy leírtad?

A világítás csere is indokolt ezek szerint.Milyen lámpát ajánlasz?Lényeg, hogy ledes legyen és tudjam dimmelni (ezért vettem ezt a Serat).A szabályzás ás a tápegység megoldható.Valamilyen 12-20V-os lámpa kellene.Viszont azt még nem írtam le,hogy az akva mérete 70x27x45,mert gondolom nagyon nem mindegy világítás szempontjából a magasság.Tetős az akva,de a világítás beszerelését megoldom.Vagy ha meg tudnád adni, hogy kb. mennyi fényáramnak kellene lenni, akkor keresek én valamilyet a piacon.

Előre is köszönöm!

2019. szept. 5. 08:43
 12/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat, már teljesen belekavarodtam ezekbe a micro, macro dolgokba. A TF plantert írtad, természetesen azt fogom akkor beszerezni.
2019. szept. 5. 08:46
 13/18 anonim ***** válasza:

Ha értesz a villanyászáshoz, akkor rakj össze led szalagból meg profilból saját világítást.

2835 vagy 5050 -es ledből, vagy hasonló erősebből. 25-30 lumen/literes arányt érdemes lenne elérni. Ekkora mérethez kb a 70 lm/l lenne a max. Szóval a 30 az egy közepes fényerő.

4000 Kelvines természetes fehér fényűt használnék, lednél ránézésre az hidegebb fehér szokott lenni, mint a fénycsőnél.

2019. szept. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
...ha egy ilyen kaliberű világítást gyári akvarisztikai lámpával akarsz elérni, azt úgy tippelem egy nullával többe kerülne.
2019. szept. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

...mondjuk ennek a színhőmérsékletnek még utána járhatsz akvakertészes fórumon, mit ajánlanak, mert sokan keverni szokták a fehér ledet pirossal és kékkel.


Erről azt érdemes tudni, hogy ugye a növények az utóbbi 2 szín spektrumtartományát tudják hasznosítani.

Egy hagyományos 3 sávos fénycső -nevéből adódóan- 3 színből keverte ki a semleges fehér színt, így a kék és piros tartomány megoldott volt.


A led a sima fehér fényt egy szűk tartományól keveri , kb olyan, mint fénycsőből a 2 sávosak, amik alig 60% fölötti színvisszaadásúak . (A 3 sávosok 80% fölöttiek, az 5 sávosok 90% fölöttiek)

Ezért be szokták mixelni a ledeket.

Még kéket nem is annyira szoktak belerakni, mert egy hideg fehér (4000-6500 K-es) led spektrumában kékből van annyi, amennyi kell, de egy kis pirosat igen.

2019. szept. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Skid05 ***** válasza:

Mielőtt bármi tápot vennél mérd meg a vizet, ki kell deríteni a pontos kH-GH értékeket, a neptun teszt pár száz ft, magas a tesztelés pár perc.

A TF jó döntés, hazai gyártó, családi vállalkozás, a termék saját fejlesztés kevesebb vassal keményebb vízbe is, akár az adagolásban is tudsz segítséget kérni, készségesek.

Hazai pályán nem tudnék olyat ledes pilácsot mondani amit 30e alatt megúsznál készen, diszkont piacon (ebay, wish, ali) érdemes körülnézni és a hozzászólásokat átnyálazni.

Uez igaz a merev led szalagokra is, importot keresnék arra is, a tápot, dimmert meg itthon is be lehet szerezni. 2:1 arányban társítanám piros szalaggal mind3at alusínbe rögzítve hővezető pasztával. Példának okáért a 8520-as 6500K szalag 2x0.7 méteren 52 lm/l hozna, ezt dimmeled 70%-ra (az élettartam dimmelés és hővezetés függvénye növény szemszögből) akkor egy ideális 34 lm/l-t kapsz 22 wattos fogyasztással. Mellé társítható egy 5630-as piros szalag, 70 centis hosszban (vagy ahogy a darabolás kiadja). Ideális fényforrás a növények cca 80%ának. Viszont azzal is számolnék, hogy 1.5-2 év után a spektrumok biztosan elmozdulnak, akár a fénycsöveknél ez itt is bekövetkezik.

2019. szept. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Na. Neptun teszttel mértem és valóban van egy kis eltérés az értékek között. Most GH 17, KH 16 a mért érték. A lámpán még agyalok, hogy legyen megoldva.
2019. szept. 6. 14:30
 18/18 Skid05 ***** válasza:
Legalább nem szikes és nem is botrányosan kemény.
2019. szept. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!