Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumi halakat milyen...

Az akváriumi halakat milyen időszakokban kell etetni? Hidegben, melegben hány fokos kell legyen a vizük? És mit kell tudni róluk?

Figyelt kérdés

Én reggelenként adok nekik enni, ez így jó?

Az akváriumban a víz hőmérséklete jelenleg 25°c-os. Az jó?

A nagypapám halaira kell vigyázzak jövő szerdáig. Halaim sosem voltak. Tapasztalatlan vagyok a halak terén. Az öreg csak a levegőztetőt mondta el a kaját víz hőmersékletet nem.

Kaják: panzi: leveles díszhaltáp, spirulina d.haltáp.

Ismeretlen: leveles főeledel

(Nincs rajta márka)



2019. szept. 25. 19:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A fényüket elég ha csak éjszaka kapcsolom fel?
2019. szept. 25. 19:44
 2/11 anonim ***** válasza:

Éjszakára felkapcsolni?? Mikor aludjanak? :)

Nappal kell felkapcsolni, és amúgy a növényeknek.

Az etetéssel óvatosan, az a biztos. Napi 1 kaja bőven elég nekik, ha biztosra akarsz menni, etethetsz 2 naponta is. Meg se kottyan nekik, a túletetés viszont sok problémát okozhat, úgyhogy inkább adj fél adagot, mint másfelet.


Szűrővel semmit ne csinálj!!! Levegőztetővel semmit ne csinálj!!! Fűtővel semmit ne csinálj!!!

Pár nap múlva egy vödörbe engedj vizet , annyit, mint az akváriumban lévő víz 1/3-a. Hagyd állni 1 éjszakát.

Másnap szívj le az akvárium vizéből, (csővel egy másik vödörbe) és öntsd bele az állott, friss vizet.


De végülis ha a nagyapád ezt nem mondta, akkor ezt se kell föltétlenül csinálni. De érdemes.

2019. szept. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Műnövények vannak benne.

Meg van egy cseppentő is azzal mit kell csinálni? (Kérdezem mielőtt tennék vele valamit) cseppentő: tetra aquasafe új 50ml

2019. szept. 25. 20:03
 4/11 A kérdező kommentje:
A nagypapa azt hiszi hogy nekem voltak már halaim. Mondtam neki hogy macskám volt nem halam de ő mindig mindent jobban tud. Inkább megkérdeztem minthogy úgy etessem a halait mint a volt macskámat napi 3× biztos kinyírtam volna ezzel a halait. :)
2019. szept. 25. 20:09
 5/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Csak a miheztartás végett: [link] ; [link] ; [link] ; [link]


Az Akvagurun levő kezdőknek szóló cikkeket azért nyálazd át ,de ha csak egy hétig kell ügyelj rájuk és amúgy nincs semmi baj az akváriummal akkor elég ha naponta/ kétnaponta megeteted őket s a lámpa menjen napi annyit amennyit eddig is ment (szerintem érdemes lenne időkapcsolóra tenni, sokat könnyít a dolgokon). Max a szűrőt etetéskor kihúzhatod ,hogy ne szívja be a kaját (kb 10 perc bőven elég).

2019. szept. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy nem biztos, hogy nagypapád is full profi szinten nyomja az akvarisztikát, már abból, ami eddig kiderült, szóval nagyon ne menj bele ebbe a történetbe, éljék túl a hetet, etess keveset, és úszd meg a dolgot.

Az aquasafe-t amit az előbb mondtam, a részleges vízcserénél az új vízbe tehetsz belőle egy kicsit. Amúgy nem létszükséglet, ha a csapvízzel nincs nagy gond.

2019. szept. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem ne csinálj semmit , ha 1-2 hétre ment el nem lesz semmi bajuk, ha műnöveny van fény sem kell. Gondolom vizet nem fogsz cserélni, szóval ne is etess.
2019. szept. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha nem etetek, kinyúlnak a halai. És fizethetek az öregnek. Jövő szerdáig kell vigyázzak a halaira.
2019. szept. 25. 21:17
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem nyúlnak ki, egy hónapig is kibírják, hidegvérűek, máshogy működnek, hamarabb pusztulnak el a túl etetéstől.
2019. szept. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Levegő nélkül meddig bírják ki a halacskák?

Pár perce nincs áram.

Vamaiért lekapcsolták az egész társasház áramát.

2019. szept. 27. 08:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!