Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Bettának elég a 23-24 fokos...

BeNce1805 kérdése:

A Bettának elég a 23-24 fokos víz?

Figyelt kérdés

2018. dec. 25. 22:52
 1/7 anonim válasza:
25-28 fokig de inkabb 26. Nekem 26-27 fok kozott van
2018. dec. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én kicsit hidegebb vízben tartottam az átlagosnak módhatónál de 23-24fokot azért kevésnek tartom. Ilyen hőfokon a 26 fokos vízhez szokott halam már nem evett. Lehet, hogy vannak olyan példányok amiket hozzá lehetne szoktatni, de minek? 25-29 fok között jól érzik magukat de lehetőleg azonos hőfokon tartsd, vagy 25-26, 26-27, 27-28 között, 1 foknál nagyobb hőingadozás lehetőleg ne nagyon legyen ha az alsó, ha fölső határon tartod. 25fok alatt és 28fok fölött én nem ajánlom a tartásukat. Biztos, hogy a természetes élőhelyükön nagyobb ingadozások is előfordulnak de ez nem hasonlítható össze az akváriumi körülményekkel. Nagyon fontos, hogy a levegő közel azonos hőfokú legyen a vízzel, ezért kell fedett de azért szellőzni is tudó akváriumban tartani.
2018. dec. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Itt nem a vízhőmérséklet a legnagyobb probléma: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..
2018. dec. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Akkor most végül is melyik akváriumban és milyen hőmérsékleten vannak?:D Nem jó ha 23 és 26 fok között ingadozik a hőfok és a 10-liter is kevés, egy halnak is. Az 54-literes jó lehet kb 27 fokra beállított automata fűtés és dús növényzet mellett. Kellene egy jó szűrő is pl egy két szivacsos cseh emelő, vagy egy állítható átfolyású motoros szűrő esőztetővel, a 80-90 literhez ajánlott szűrők általában jók az 54-literes akváriumhoz.:D A dús növényzet alap követelmény főleg a felszínt elérő vagy azon lebegő növények. Ha eddig nem verekedtek talán megpróbálhatod együtt tartani őket de ha habfészket készít a hím és leikráztak a nőstényt érdemes kivenni mielőtt a hím hallra kergeti, vagy stresszeli.
2018. dec. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Akarom mondani, halálra kergeti.:D BUÉK.
2018. dec. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%

30 liter bőven elég,sőt.

25 fok,aki 27-8 fokon tartja az feleslegesen pörgeti fel a hal anyagcseréjét,illetve az élettartamát rövidíti.

2018. dec. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
De akkora akváriuma nincs a kérdezőnek.:D Szerintem a 30-liter 1db betta esetében is erősen határeset. A bettáknál 28 fok fölött kezdődik a felpörgetés, 25 alatt kicsivel a még elviselhető kategória inkább és nem az ideális hőfok, 23-24 fok biztosan nem növeli az élettartamát ezeknek a halaknak. Amúgy igaz amit írsz csak szerintem a hőfok megítélésében tévedsz a betták esetében.
2018. dec. 30. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!