Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elfér még egy betta?

Elfér még egy betta?

Figyelt kérdés
2 Xifo 5 neonhal néhány guppi. Elfér meg egy betta hím.
2019. szept. 26. 10:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudjuk mekkora az akvarium, tartottam bettat neonokkal, semmi problema nem volt, viszont a xifok neha hajlamosak a csipkedesre, bettaval nem biztos, hogy ossze kene rakni.
2019. szept. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
18%

Én úgy tudom a betta megcsipkedi azokat a halakat amelyiknek hosszú, zászlós/díszes/színes uszonyaik vannak (pl a guppi).

Szintén neonokkal tartottam együtt annak idején bettát, nem volt probléma, bár az a hal egyébként is nagyon nyugodt volt. Később egy másik bettát megpróbáltam ugyanígy tartani, ugyanabban az aksiban, ugyanolyan körülményekkel mint az elődjét és vérengzésbe kezdett.

2019. szept. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

Szeribted hűvösebb vizet igénylő folyami hal (neon) tartható meleg állóvízben elő hallal (betta).

Akváriumodról semmit se tudni , de gondolom tudod hogy a xipho 120-150 litertől található.

2019. szept. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Neonból is 10 lenne a minimum kérdező... Inkább azokat pótold fel.
2019. szept. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
9%
34% -os, én a helyedben magamat sem reklámoznám ezzel a százalékkal, képzelem te mennyire lehetsz hiteles :D
2019. szept. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
85%

Itt az élő példa arra ,hogy ne alapozzunk a százalékokra. 34%-os jól mondja. A neon hűvösebb (22-24 fokos) dél-amerikai lágyvizes folyókból származik ,míg a betta meleg (26-28 fokos) sekély állóvizekből. Ráadásul a betták általában nem szeretik a túl aktív társakat. Szóval nem találnak.

Lehet ,hogy vannak akik együtt tartották őket de ilyen igények mellett nem oldható meg ,hogy mindkettőnek jó legyen.


@Kérdező: jó lenne ha írnál az akváriumról és a tartási körülményekről mert az sem túl fényes amit eddig megtudtunk (pl: elégtelen létszám).

2019. szept. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

A mostaniakat próbáld jól tartani.

Xifót nem párban tartunk, neonból kevés az 5, és egy bettát csak a legnyugisabb halakkal lehet összetársítani, egy fél arasznyi energiabomba xifó meg elég távol áll ettől.

Ennyi infóval még ajánlani se lehet semmit helyette, max tényleg azt, hogy előbb a mostani halak igényit teljesítsd, mielőtt tovább lépsz.


(Egyébként aki a gyk-n a %-ok alapján ítél, az alapvetően nincs tisztában az oldal működésével)

2019. szept. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%

Lehet 80%-os hogy neked ez a legnagyobb sikered az életben, nekem nem . :P

Lehet hogy elvegtalt nálad a betta 24 fokonis , ügyes vagy !!

2019. szept. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Leírtam a tapasztalataimat a témával kapcsolatban, mire te, kedves 30%-os provokálni kezdtél. Nem kérdeztem a véleményedet, a kérdés kiírója majd utánanéz a dolgoknak, ha szeretne, te pedig élvezkedj tovább máshol.
2019. szept. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%
A tapasztalatod? Én nem kísérletezgetek élőlényekkel, ha meg fals infót látok akkor azt kijavítom ha tetszik neked ha nem, kicsit olvasgass még mielőtt tanácsokat adsz.
2019. szept. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!