Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tegnap (24 órája) 50% os...

Tegnap (24 órája) 50% os vízcsere után elfelejtettem visszadugni a külső szűrőt. Lehet valami baj?

Figyelt kérdés
Van mellette belső is. Csináljak ma is egy 50% ot? 160 liter
2019. szept. 29. 14:03
 1/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Keveset etess legalább 1-2 hétig amíg rendesen visszaszaporodik a bacikultúra s nem lesz semmi baj. Mondanám ,hogy iktass be plusz vízcseréket a nitrát miatt de mivel nem ismerem a telepítésed ezért nem feltétlenül ajánlom.

Amúgy miért kellett 50%-ot cserélni ? Ekkora akváriumnál azért ez soknak hangzik.

2019. szept. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Skid05 ***** válasza:

Ha abból indulok ki, hogy a szűrő beszívó kosarának nem sokkal a talaj felett illene lenni, és az az a pont ahol a szívó ágról be tud levegősödni, ez a szint pedig bőven az 50%-os csereszint alatt van egy 160asban, akkor azt mondom, nem értem miért húztad ki. Fojtsd, de ne húzd ki és nem lesz hasonló. Csak szűrőtartály- és csőtakarításkor húzd ki.

Ilyenkor érdemes lehet a szűrőben lévő vizet kinyomatni az akváriumon kívül, így az ammóniától + pusztult bacitelepektől szennyezett víz nem az akiban köt ki. Amúgy egy jó minőségű (értsd víz által könnyen átjárható porózus) talajközeg jóval nagyobb bacitelepekkel bír… megfelelő méretű szűrés, telepítés és flóra mellett egy következetesen gondozott akinak ez nem kéne, hogy gondot jelentsen. Némi bacikultúrát is adhatsz, segít a nitrit lebontás helyreállásában.

50%-s cserének jó indok kell: mondjuk egy gyógyszeres kezelés, ha ilyesmiről lenne szó, akkor a fent leírtak erősen módosulnak a következményekkel együtt.

Ha abból indulok ki, hogy a szűrő beszívó kosarának nem sokkal a talaj felett illene lenni, és az az a pont ahol a szívó ágról be tud levegősödni, ez a szint pedig bőven az 50%-os csereszint alatt van egy 160asban, akkor azt mondom, nem értem miért húztad ki. Fojtsd, de ne húzd ki és nem lesz hasonló. Csak szűrőtartály- és csőtakarításkor húzd ki.

Ilyenkor érdemes lehet a szűrőben lévő vizet kinyomatni az akváriumon kívül, így az ammóniától + pusztult bacitelepektől szennyezett víz nem az akiban köt ki. Amúgy egy jó minőségű (értsd víz által átjárható) talajközeg jóval nagyobb bacitelepekkel bír… megfelelő méretű szűrés, telepítés és flóra mellett egy következetesen gondozott akinak ez nem kéne, hogy gondot jelentsen. Némi bacikultúrát is adhatsz, segít a nitrit lebontás helyreállásában.

50%-s cserének jó indok kell: mondjuk egy gyógyszeres kezelés, ha ilyesmiről lenne szó, akkor a fent leírtak erősen módosulnak a következményekkel együtt.

2019. szept. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Azért cseréltem ennyit mert még egész friss az akvárium és fizikailag képtelen voltam bejáratni üresen mivel kisebből váltottam erre és egyben ment át minden az újba. Az első héten voltak gondjaim ammóniával, és azt vettem észre ilyenkor felúsznak a garnélák a felszínre mintha menekülni próbálnának... Kicsit túletettem és ismét ezt tapasztaltam ezért volt az 50%.


Amúgy a szűrőt azért húzom ki mert nagyon csobog a kifolyó ágból ilyenkor a víz és nem szeretek mellette dolgozni az akváriumon. A belső megy folyamatosan persze. Akkor egyelőre nem cserélek újra vizet és szemmel tartom a halakat.

2019. szept. 29. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!