Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb akvárium szett e kettő közül?

Figyelt kérdés

[link]



[link]


2019. okt. 19. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
A két akvárium szett más attól függ milyen célra használod.Ha csak kevés fajtád szeretnél tartani vagy tenyészteni akkor a 2. jobb.Ha több fajtát szeretnél az első a nyerő.
2019. okt. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Skid05 ***** válasza:
50%

Vegyük alapul a kérdésben a szettek két sokat szidott pontját: a szűrést és a fényt.

Az elsőnél 1x17w ledet ír a webshop 180 bruttó literre, ha ez valóban csak ennyi, akkor nem elég egy növényzethez. Ha mégis 2x17w lenne az már egy igénytelen növényzethez megfelel, a led hatásfokától függően akár néhány közepes igényűnek is.

A másiknál 2x15 watt ledes pilácsot találtam, ez szintén vajmi kevés egy ekkora monstrumra.

A szűrésre az eheim aquaballt mellékel a csomagba, ami egy jól variálható moduláris belső szűrő, viszont 180 literre azért nem belsőben gondolkodnék.

A másiknál egy méretes lapos belsőt raktak, űrmértékre 10l felett van, látványra is barátibb, a kérdés, hogy ebből mennyi jut a biológiai részre és az a töltet milyen minőség, másrészt a 900-as pumpa sem tűnik soknak ennyi literre.

Summázva a szűrők helyett hatékonyabb megoldásra váltanék, a fényt pedig – a talált infók alapján – kielégítőnek sem tartom. Ami az árukat nézve azért elég kellemetlen. Szóval a kérdésem inkább úgy hangozna, hogy melyiket venném meg kevésbé.

+1 észrevétel, hogy a ferplastnál némiképp félrevezető, hogy a méreteinél nem az üvegét adják meg, hanem a kerettel együtt mért dimenziókat, az eheimnél meg nem, holott uúgy alul-fölül műanyag keretes az is

2019. okt. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Komoly szűréssel, vízmelegítéssel ellátott akvárium. A szűrő aktívszenes, bio kerámiás, és szivacsos szűrőközegekkel több lépcsőben szűri az akvárium vizét, így minimálisra csökkentve a takarítások számát, a tisztítások közti időt jelentősen meghosszabbítva. Akváriumunk kristálytiszta vizét hosszú ideig élvezhetjük."


Haha!!! Jó vicc. :D Na akkor. Kerek-perec megmondom egyiket sem venném meg. Ezek a szettekben kapható akváriumok üvegvastagsága, sokszor vékony. Ha van üveges ismerősöd, akkor vastagabb üvegből nagyobb akvit is tudsz olcsóbban ragasztatni. A szűrő és világítás elégtelen mindkettőben. Az Eheim Aquaball az valóban klassz belső szűrő LENNE, KIEGÉSZÍTÉSNEK egy külső szűrő mellé. Meg kell érteni az, hogy 180 vagy 240 liter vizet, NEM lehet megszűrni egy belső szűrővel, amiben van egy max. féltenyér méretű szivacska, és egy félmaréknyi kerámiagyűrű. A kerámia gyűrű amúgy sem a leghatékonyabb biológiai szűrőanyag.

Ekkora akváriumokhoz (100 liter felettiekhez), KELL a nagyobb szűrőfelület, szűrőközeg és a nagyobb vízforgatás. Nem baj ha van belső szűrő IS az akviban, de az csak kiegészítő eszköz.

2019. okt. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát feladtátok a leckét, pedig már úgy voltam vele, hogy egyben minden és jó lesz.

Most már biztos fogalmam sincs mit hogyan.

Kell egy jó külső szűrő, egy jó fűtő, legalább 10 mm-es üveg vastagság, egy műanyag tetőbe épített led világítás, ami kevés hőt ad ki.

Konkrétan mit ajánlanátok?

Vannak guppik, garnélák, sisak csigák,ancik. Anubias, cryptocoryne növényzet.

Az üveg tetőtől azért félek, mert a csigák kimásznak. A drága tetők pedig nekem nem érik meg.

Hát jó volna valami konkrét termék, amitől nem bizonytalanodok el jobban.

Köszi mindőtöknek!

2019. okt. 19. 22:32
 5/6 Skid05 ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..

Akkor és ott szerintem volt már ez téma, legalábbis az üvegtető, a csigaszökések és az alig melegítő ledek kísértetiesen emlékeztetnek ;)

Konkrétan a fenti két szett is 60 literrel és 20 centivel különbözik egymástól, bútor egyikhez sincs, tehát ha az már rendelkezésre áll, egyben körvonalaz is. Sajnos újat mondani nem tudok, mindent egyesével észszerű megvenni, néhány javaslatom a linken megtalálod.

2019. okt. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, azért van "dejavu" - d, mert nem tudok dönteni azóta sem. Igyhat nrm akartam tovább feszíteni a húrt, inkább adtam egy második esélyt magamnak, mert keresem azt az embert aki kitart "mellettünk" az akvárium megvasarlasáig, azert, hogy ellasson tanáccsal. Akár fizetek is érte, csak rakjunk össze együtt egy akváriumot. Megertettem általatok azt, hogy kompletten ne vegyek, az osszerakashoz meg nem értek és azt szeretném ha valaki valalkozna erre. Miből milyet, hol vegyek?
2019. okt. 20. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!