Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A nagy halunk megette a...

A nagy halunk megette a kicsiket amik most születtek. Most azt ha megette, akkor mit kell csinálni, ha majd szül még 1et a másik?

Figyelt kérdés
2010. júl. 17. 07:33
 1/6 kzs ***** válasza:

Ne haragudj, de Te értetted amit kérdeztél?

Próbáld meg újra, és - ha lehet - egyértelműen fogalmazz.

2010. júl. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 SzilKa ***** válasza:
Barátnőm el szokta különíteni a szülni készülő halakat egy másik kisebb akváriumba és a piciket csak akkor rakja vissza a nagyok közé, ha már nem olyan picik, hogy megegyék őket a nagyok.
2010. júl. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én értem a kérdést :)

Tedd külön a halat ha már látod, hogy nagyon hagy hasa van és gondolod hogy hamarosan szülni fog. Az edénybe tegyél perlonvattát jó sűrűn így ha megszületnek a kishalak el tudnak bújni hogy ne egye meg őket az anyjuk. Így is elő szoktak fordulni balesetek, de így sokkal több kicsi megmarad mintha nem tettél volna a vízbe perlonvattát. Kisállat kereskedésben lehet kapni pár száz Ft-ért. Én már régen vettem, nekem ilyen zöld bozontos izét adtak. Na az a perlonvatta. Remélem tudtam segíteni.

2010. júl. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ha nem megy az elkülönítés, akkor érdemes természetes búvóhelyet biztosítani a kis halaknak. A célra tökéletesen megfelel a jávai moha, amely talán még a szikla berendezésű akváriumban is mutatós lehet.
2010. júl. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Hát azt a halat amelyik elleni fog, azt rakjátok át egy másik akváriumba vagy valami edénybe addig amig nem ellik meg! És utánna vissza rakod az akváriumba :) igy a kishalak nyugottan uszkálhatnak amig nem nönek nagyobbra :D
2010. júl. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Már nincsenek halaim, de gyerekkoromban voltak, és még annyit tennék hozzá az előttem szólók válaszaihoz, hogy ha nincs másik akvárium, akkor erre az időre elegendő nagy méretű befőttesüveg (pl. 5 l-es) - bár nem tudom, hogy ebben az esetben milyen fajtájú (méretű) halakról van szó.
2010. júl. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!