Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akváriumba milyen...

54 literes akváriumba milyen halakat tehetek?

Figyelt kérdés
Adott egy 54 literes akvárium. ZÁRHATÓ TETEJŰ, LÁMPÁVAL, APRÓKAVICS ALJZATTAL. Már feltoltottem vízzel a baktériumok miatt. Van egy belső szűrő elég nagy teljesítményű. Már most látom hogy nagyon jól szűri a vizet. Sajnos most nem vagyok otthon nem tudom megnezni pontosan milyen. Van egy belső fűzőm.vettem bele egy elég nagy korallos fát abban bujkálhatnak a halak és kavicsokbol csináltam egy barlangot. Abban is tudnak uszkani.. 2 fajta növény van benne. Az akvarisztika an azt mondták ez a 2 a legalapabb elég gyorsan nő. Ezt en is észrevettem. De milyen halat ajánlotok bele? Ha kell a berendezése is változtatok ha meg tetszik egy hal
2019. okt. 28. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:
54 literbe nagy választási lehetőség nincs. Nanohalak, esetleg egy kisebb csapat guppi ajánlható, 6-8 db.
2019. okt. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Ha szettet vettél akkor cserélheted ki a szűrőt is illetve a világítás se egy nagy durranás. Talán gömbmoha s anubias megél alatta. A szettek rendszerint pénzkidobások.

Ha most töltötted fel vízzel akkor várj 3-4 hetet míg elszaporodnak a lebontó bacik (dobj egy kis halkaját a vízbe nekik). Ezt az időt szánd az akvarisztika megismerésére és ne hallgass az eladókra. 99% ,hogy értenek hozza.


Addig is: [link] ; [link] ; [link] ; [link]

Főleg a Kezdőknek szóló cikkeket! Illetve itt megnézheted ,hogy minek elég az 54 liter.

2019. okt. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Bocsi. 99% ,hogy NEM értenek hozza*
2019. okt. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A guppit ajánlom kezdőként. Elég igénytelen halak. Nem kell velük sokat foglalkozni. Ha törődsz velük, szaporodni is fognak.

Esetleg még páncélosharcsát.

Ez a két faj egész jólkiegészíti egymást, mivel a harcsa főként az aljzaton tevékenykedik, a guppi pedig a felszínen, vagy középtájon mozog.

2020. dec. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!