Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 literes akváriumba miket...

112 literes akváriumba miket vennétek?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok, egyelőre fogalmam sincs milyen halakat, milyen talajt, milyen növényeket vegyek bele. Nem tudom mik a jó párosítások.

A gépek meg vannak hozzá az nem kérdés.

Az algaevő harcsákat szeretem azt mindenképp szeretnék bele, de ezenkívül még nem tudom.

Ti miket vennétek bele?

Így kezdőként nem kellenek extra dolgok, nem kell, hogy különösebben szép, különleges legyen, csak jól működjön. Szóval a lehető leolcsóbb megoldást preferálom.


2019. okt. 30. 00:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a legolcsóbb kell, tartsál naphalat. Az ingyen van.
2019. okt. 30. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rémes a hozzáállásod.


1. "A gépek meg vannak hozzá az nem kérdés"

Épp, hogy ez a legfontosabb kérdés. Meghatározza, hogy milyen hal- és növényfajokat tarthatsz és mennyit.

A szűrő az akvárium szíve, ha az gyenge, szívni fogsz. Magyarázat itt: [link]

A világítás (+ tápozás) a tartható növényeket határolja be.

Szóval légy oly tündér és mesélj a felszerelésről nekünk, mert ezek nélkül nem lehet semmit ajánlani (amennyiben felősségteljes az ember).


2. "nem kellenek extra dolgok, nem kell, hogy különösebben szép, különleges legyen (...) Szóval a lehető leolcsóbb megoldást preferálom."

Ezeket fogod bámulni alsó hangon 3-4 évig, de inkább több. Az azért nem mindegy.

Ráadásul nincsen logikai összefüggés az élőlények ára és a mutatóssága között.

Pl. az Anubias barteri var. nana, az egyik legkönnyebben tartható, nem túl fényigényes tehát kezdőknek tök jó növényünk mocsok drága, mert lassú a növekedése. Neonhal, vörös karcsú díszmárna, egyéb csini jószágok párszáz forintos tétel. Soroljam még?

Azzal tudsz talán segíteni magadon, ha megnézed mi van a környéken ingyen / áron alul másodkézből beszerezhető.


3. " algaevő harcsákat szeretem azt mindenképp szeretnék bele"

A közhiedelemmel ellentétben nem létfontosságú része az akváriumnnak, viszont külön odafigyelést, etetés igényelnek - az akváriumi alga nem elég nekik. Ha csak "dolgozni" vennéd őket néhány zebra / hagyma / süncsigával jobban jársz, kisebbek, kevésbé terhelik s vizet stb. Ha beleszerettél valamelyik algaevő fajba fülig, akkor viszont hajrá!


Kezdőnek azt tudnám javasolni, hogy:

- egyszerűség: minél kevesebb faj, annál kevesebb egyedi igényt kell szem előtt tartanod

- ha túl sok a választási lehetőség bökj rá egy halfajra és ahhoz igazítsd az akvárium kinézetét, lakóit. (Így is maradnak persze kérdések, de segít) pl. "Törpegurámit szeretnék tartani"

2019. okt. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A gépeket azért írtam, hogy megvannak, mert megvannak... A bácsi akitől megveszem az akváriumot és hozzá a gépeket, elmesélte a fél életét, ahogy kivettem a szavaiból eléggé hozzáértőnek tűnik, jó rég óta lehet akváriuma, neki ezekkel a gépekkel ment, és nem régiek.

De inkább majd kérdezek tőle.

Csak mondom, hogy lehet normálisan, segítőkészen is fogalmazni, ezzel a stílussal csak elveszitek az ember kedvét az egésztől.

Úgyhogy köszi, de nem kérek több választ.

2019. okt. 30. 11:25
 4/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Az előző jól mondja. A szűrő az akvárium szíve tehát létfontosságú ,hogy milyen van. Egy ekkora akváriumhoz én külső szűrőt ajánlanék (csak belső abban az esetben elég ha dúsan növényesített és alultelepített vagy épp hogy normálisan telepített az akvárium). Tehát az ,hogy mit tarthatsz elősorban az akváriumod mérete és a szűrés határozza meg.

A szintén fontos növényzetet pedig a világításod értékei (pl: fénycső ? Led ? Lumen, watt ? Stb) és a talajod szabja meg.

A talajlakó halak (pl: algaevők, harcsák) tartását is befolyásolja a talaj.

Néhány szakmai oldal (az Akvagurun a kezdőknek és az akváriumokról szóló cikkeket úgy ahogy van olvasd át): [link] ; [link] ; [link] ; [link]


Ha kérdésed van nyugodtan tedd fel. Persze a “bácsitól” is kérdezhetsz de az eladók álltalában nem értenek a halazáshoz még ha laikus szemmel másképp néz ki. Persze lehet ő kivétel de ne 50-50% megbízhatóságra alapozzunk.

2019. okt. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdezz a bácsitól a vízcseréről. Egyből kiderül hogy valóban ért e hozzá vagy sem. Olyat vegyél aminek élet 112 liter és tetszik te fogod nézni nem mi.

www.diszhalinfo.hu

2019. okt. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Rossz a link:

[link]

2019. okt. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szűrő pontos típusát is leírhatnád.
2019. okt. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!