Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akvarisztika miért ennyire...

Az akvarisztika miért ennyire drága?

Figyelt kérdés
Annyi mindent kell venni, akvárium bele talaj, növények, dekoráció, halak, és víz bele, akkor a víznek klórsemlegesítő szerek. Haltáp, szűrő, fütő, tető, ha megbetegszenek a halak, gyógyszer...stb. Egy rakás pénz. Közbe meg a természetbe nincs ennyi dolog, nem kell ilyen-olyan szereket venni, ott van maga a tó, benne halak, elvannak maguktól...stb. Szóval miért ilyen sokba kerül ez a dolog, ennyi cuccot megvenni, amikor a természetbe semmit sem kell csinálni, és elvannak a dolgok?
2010. júl. 17. 16:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mert a tó szabad ég alatt van, így süti a nap, a rengeteg növény és a pacsáló állatok szellőztetik, és akkora, hogy a kiszűrendő anyag elfér addig amíg feldolgozzák a mikroorganizmusok. Kicsiben, szobában ahhoz hogy beállíts egy jó aksit, mindezt pótolni kell.
2010. júl. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
mert a természet egy összetett, nagyon bonyolult gépezet, amit ember nem tud utánozni, csak próbál...
2010. júl. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Minél nagyobb az akvárium,annál jobban beáll a vízben a természetes egyensúly,öntisztulás,stb
2010. júl. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem vennél akváriumot nem állna meg a víz egy helyen. ha nem tennél az akváriumba vizet a halak megfulladnának ha nem vennél halat ott állna az akváriumod üreden. Ha nem vennél növényt a halak az üres akváriumba nagyon stresszesen élnének.HA nem vennél gyógyszert a beteg hal megsöglene és a többi is továbbfertőződne.Sogolhatnám tovább is. kint az életben, a nap süt, a szél mozgatha a vizet a halak szaporodnak, a mikroorganizmusok lebontják a káros anyagokat,míg az akváriumban ezt csak rendszeres vízcserével érheted el.Minek klórosszuk iylen erővel a vizet... haa egyszer ugy is ki kell szednünk az akvarisztikákoz amihez drága szereket kell venni...Ez így elég bugyuta kérdés volt, ne haragudj.
2010. júl. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Jó, ezt eddig is értettem, de ezek a halak, a természetben is megélnek, hiába akváriumi halak. Szóval minek ennyi szert beletenni a vízbe, ha feltölteném esővízzel, akkor elkéne hogy legyenek... Meg a kerti tavak. Azokba is annyi szert árúlnak, hiába tök nagyok... Akkor már bőven kitisztulnának maguktól, mert vannak rohadt nagy kerti tavak... legalábbis én már láttam nagyon nagyot!
2010. júl. 17. 16:51
 6/15 anonim ***** válasza:
Az egyik betonozott a másik tófóliás a harmadik müanyagból öntött tó.A természetben a halak a kaját a belepetézett rovarokból nyerik.Nekünk aza feladatunk hogy a természetet leutánozzuk,de mivel mi nem vagyunk képesek csapból eleve olyan vizet kapni hogy már tőzeges meg savanyított stb ezért meg kel lvennünk a ph minuszt és a tőzegkivonatot, a mi vizünk klóros tehát klortalanítani kell. a természetben is halnak meg halak de az akváriumi halak mivel kishelyen vannak hamar megbetegszenek és fertőzik egymást.A természetben a 1000000000000000000000hal közül kinek hiányzik 1 ? Nekünk ha meghal 1 hal és nem öreg vol gondot jelent az agész rajt nézve.Ezért kellenek a gyogyszerek.Ha ez sse válasz a kérdésedre akkor nem tudom.A lényeg hogy ami a természetben adott az egy mű környezetben nem és ezt valahogy pótolnunk kell.Amugy atenyésztett halak már kényesebbek mint a vad halak. ha kirakod tóba őket ott megdöglenek.A legtöbb.
2010. júl. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igazad van!
2010. júl. 17. 17:55
 8/15 anonim ***** válasza:
xD Köszönöm.:D Amugy az utolsó elötti választ is én irtam.
2010. júl. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Salx Narval ***** válasza:
Nem olyan drága az akvarisztika,legalább is lehet nagyon olcsón is, szép akváriumot tartani. Ehhez viszont kell pár év tapasztalat, hogy ne pénzért keljen megvenni mindent.Sajnos a kezdők kénytelenek megfizetni a tanulópénzt.Én a legnagyobb hibát ott látom, hogy mindenféle ismeret nélkül, belefognak az akvarisztikába és hibát, hibára halmoznak.Sok felesleges dolgot megvesznek ami igazán fontos lenne, azt viszont nem.Tehát olvasni, tanulni, majd pár db olcsó hallal és növénnyel kezdve, fokozatosan tapasztalatokat szerezve,haladni tovább.
2010. júl. 19. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólókkal, ne hasonlítsd össze a Balatont az akváriumoddal, hidd el van különbség:) + trópusi halakat tartasz, az sem ugyan az. Viszont az árral nem értek egyet, én minden kellékemet, élőlényemet olcsón szereztem használtan, a felszerelt, benépesített 75 literes akváriumom 10 ezer forintba került. Guppikat, mollykat, ancikat, sok mindent ingyen osztogatnak fórumokon, növényeket is be lehet így szerezni. Sőt, én egy marék májmohával 3 kis red cherry garnélát is kaptam, csak ne legyél lusta olvasgatni.
2010. júl. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!