Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Barna algám van. Most tettem...

Bushkomor kérdése:

Barna algám van. Most tettem ablak közelébe hogy több fényt kapjon a neoncsöveket direkt akvarisztika boltban vettem és még mindíg algásodik. A növényeim műanygok és 3 hetente végzek részleges vízcserét.100 literes. Mitől algásodik mit csináljak?

Figyelt kérdés
2011. júl. 3. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Azért algásodik, mert kevés a fényed az akváriumban (nem megoldás a több természetes fény, több neon kell bele és erősebb). Hány wattos a fénycsöved?

És azért is, mert nincs élő növényed, ami hatalmas nagy hiba, ugyanis így nem a növények használják fel a méreganyagokat, hanem az algák. Az élő növények elengedhetetlenek az akváriumban!

Megoldás: nagyobb fényerő, több óraszámban való világítás, műnövények kidobálása és helyette élők betelepítése!

2011. júl. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jah és részleges vízcserét hetente 30%-ot kell csinálni, 1 napig pihentetett vízzel. Figyel rá, hogy ne etess túl. Szűrésed se biztos, hogy elegendő, leírhatnád a pontos típusát, valamint azt is, hogy milyen halak vannak benne és hány db.
2011. júl. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hány wattos a fénycső, és milyen, mennyi halad van? Milyen a szűrőd, mikor indítottad az akváriumot, és csapvizet használsz e?
2011. júl. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gfero ***** válasza:
általában akkor jön elő ha egy akvárium még friss nem állt be az egyensúly, túl sok az ammónia vagy a szilikát található a vízben. Esetleg nem megfelelő a biológiai szűrésed. a megfelelő világítás és a sok növény amit tápozni kell megoldja a problémád.meg persze egy megfelelő szűrő.,
2011. júl. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vehetsz pl néhány törpe szívóharcsát, ők belülről szépen kitakarítják az akváriumot, megeszik a barna algát, de nekik kell élő növény és vasfa is, mert elhalt növényi részeket is esznek, és a fáról meg a rostokat.
2011. júl. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

18w ak a fénycsövek ebből 2 van gyári akvárium tetővel és a hozzá kapott szűrő.2 moolim van 1 paradicsom halam és 1 csigaevő annak nem tudom a nevét csíkos.A mollik miatt nem raktam be élő növényt ill.kivettem mert szétcsipegették és trutyis lett az akvárium.

Köszönöm a segítségeket!

2011. júl. 22. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!