Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a velemenyetek a sosvizinek...

Mi a velemenyetek a sosvizinek tuno edesvizi akvariumokrol?

Figyelt kérdés

Nekem jobban tetszenek a sosviziek, de abszolut kezdo vagyok, es mivel kezdoknek nem ajanlott, arra, gondoltam, h ugy rendeznem be, mintha sosvizi lenne.

Nektek tetszik ez az otlet?

Vagy kello tajekozodas utan inkabb sosvizibe vagjak bele?


2019. nov. 5. 21:06
 1/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Számomra borzasztóan természetellenesnek tűnik egy halott korálokkal, kagylókkal, csigaházakkal,esetleg műanyag díszekkel berendezett akvárium, édesvízi halakkal meg pláne. Régen az volt a bevált szokás, hogy tengeri akváriummal több éves édesvízi tapasztalat után próbálkoztak az akvaristák, talán még ma is követendő példa lenne. Nem mondom, hogy nem lehet ezzel kezdeni, mert csak rajtad áll, hogy mennyi energiát és pénzt fektetsz a tanulásra és berendezésre de ismerve a kezdők türelmetlenségét szerintem még egy édesvízi sem menne zökkenőmentesen sokaknak. Én biztatnálak, hogy pár év édesvízi akvarisztikával kezd, főleg biotóp jellegű akváriumokkal. Ezt a borzalmat amit kitaláltál örökre verd ki a fejedből ez nem akvarisztika, max giccses lakberendezés, rosszabb esetben állatkínzással társítva.
2019. nov. 6. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
Esetleg egy brakkvizi biotóp, pl gömbhallal?
2019. nov. 6. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nekem a suru, zold novenyu, oserdore emlekezeteto akvariumok nem annyira tetszenek.

Soteteknek talalom oket, hisz a zold es a barna dominal.


Inkabb a keves dekoracio, vilagos atlathato, minimal stilus, ami megfog a tengerviziben.


Esetleg ha sosvizi akvariumot rendeznek be, es eloszor a korallkoat es garnelakat probalnam csak eletben tartani, ez milyen otlet?

Azt olvasom, h a garnela kis akvariumban is jol erzi magat, gondolom azzal se lenne problemaja, ha pl 130literest kapna kezdesnek, igy azt kesobb se kene lecserelnem.

2019. nov. 6. 08:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Biotóp és biotóp közt is van különbség... Nézz szét jól. Például szerintem egy afrikai sügeres biotóp tud hasonlítani egy tengerire...
2019. nov. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Ahogy én elnéztem videókon inkább egy elhagyott kőfejtőre hajaz:D Úgy ahogy írja a kolléga, nem minden biotóp dús növényzetű és sötét, még a közel azonos helyről származó halak élettere is nagyon különböző lehet. Kedves kérdező, természetesen a garnélákat nem zavarja a nagy tér, ha érzel magadban elkötelezettséget, hát rajta. A garnélákon és a nagyobb akváriumon nem fog múlni a dolog, csakis a te megszerzett tudásodon.
2019. nov. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A véleményem: NEE, mert nagyon áteik a ló túloldalára. De van rosszabb is ennél: [link]

Kiakasztó számomra még ezen kívül a tenger-majmoláson kívül, ha "szárazföldeket fullasztanak vízbe". Fákat, bokrokat imitáló dekoráció, oszt akk ott úszkál körülötte a neonhal meg a zebradánió például. Nagyon nem összevaló a két dolog, ergó az élőlény és a berendezés! 20/NŐ

2019. nov. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igazatok van, tenyleg eleg gagyi otlet, mar belatom en is...


Viszont ez a tobbszintes akvarium most megtetszett, ahol van viz alatti resz es kiemelkedik a szarazfold es lehet olyan eloleny benne, ami ki szokott maszni a partra.

Ez eleg latvanyosnak hangzik :D

Csak en meg nagyon mazsola vagyok ehez (is)...

2019. nov. 9. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!