Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 300l-és sügeres akvárium...

Lacikaf kérdése:

300l-és sügeres akvárium ideális világítása?

Figyelt kérdés
Helo. Az lenne a kérdésem hogy van egy 300l-es sügeres akváriumom (120x50x50) műanyag tetővel és két fénycsővel és leszeretném cserélni a világítást mert már régi és gyári. Az lenne a kérdésem mert én nem értek hozzá hogy LED-es csövet vegyek vagy sima neont? Hány wattosnak kell lennie összesen a 2db-nak? Hány Kelvinesnek? Kösszön a segítségüket előre is!
2019. dec. 5. 16:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

...

vagy nekiállsz szerteszét verni az egész tetőt belülről, kiberheled az egészet, és teszel bele 2x54watt T5-ös fénycsövet, extralapos foglalatokkal, (különben nem fér el) 2x54 watthoz való elektonikus előtéttel meghajtva, valahogy berögzíted az egészet, és úgy nagyobb lesz a fényerőd.

2019. dec. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és az a kérdésem hogy melyik csövet előre és melyiket hatra?😁 mert az sem mind1 nem?
2019. dec. 5. 18:38
 13/17 anonim ***** válasza:

...

Vagy a mostaniak mellé (amiket újra cserélsz) ha befér beteszel egy harmadik csövet, akár fénycső, akár led, egy ilyen "bútorvilágító" foglalattal, amiben benne van az előtét, és csak a hálózatra kell kötni.

És lesz 3 csöved.

A lényeg, hogy több fényt csak több vagy erősebb fényforrással tudsz elérni.

De a mostani technikád alapja nem alkalmas erősebb fényforrásra.

2019. dec. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Az tökmindegy, mert ilyen halak mellett biztos nincs dzsungeled növényekből, és ez csak miattuk számítana.

Úgyhogy kipróbálod így is, úgy is, és ahogy tetszik , úgyhagyod.

2019. dec. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Meg tegyél a csövek fölé fényvisszaverőt.
2019. dec. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Agonoize ***** válasza:
Szerintem itt a növények mellékesek ha csak látni akarod a sügéreket ezek a fénycsövek is jók komolyabban úgyse tudsz növényesíteni kitúrják előbb utóbb max anubias vagy hasonló spártai növény marad meg annak meg felesleges új világítás.....
2019. dec. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Salx Narval ***** válasza:
Nálam 6500K-s kompakt csövek voltak 300-literen 150W teljesítményben. Most ugyanilyen színhőmérsékletű ledekkel világítok és szerintem szépen kiemeli a színeket ( takarékossági okok miatt cseréltem). Nekem tetszik, ha enyhén kékes egy akvárium színezete de azért nem uralkodik el a többi színen. Lehet ennyi világítás mellett is dús növényzet csak oda illőket kell választani, mármint sügérállót és a fényviszonyoknak megfelelő zónákba kell telepíteni. Én is azt tanácsolnám mint itt már több kolléga is, cseréld új csövekre a régit és kb ennyi. kb 5000K-tól 8000K-ig akár kombinálva is mehet, a növényzetet pedig ehhez alakítsd.
2019. dec. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!