Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 54L akváriumba mekkora...

Egy 54L akváriumba mekkora világítás ideális növényekhez?

Figyelt kérdés
Az lenne jó hogy nem kell meggondolni hogy milyen növényt vegyek és azok meg jól fejlődjenek de CO2 rendszer nélkül sima növénytápok mellet (carbot adagolni tudok)

2017. dec. 28. 17:22
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Linket is küldjetek ha tudtok!
2017. dec. 28. 17:26
 2/11 anonim ***** válasza:

Odyssea t5 compakt 24w

Ennél nagyobb fényerőnél a carbózás már kevés szerintem.

2017. dec. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez fizikailag kicsi. 60CM a standard 54L
2017. dec. 28. 18:11
 4/11 anonim ***** válasza:

diversa intenso 15.8w

ez jól néz ki, 60cm-re jó, csak a 15.8 nem tom mire elég

olcsóbban kijössz ha veszel 2db 10w-os led sort (piacon 2500), ez 60 cm. ha tudsz, fabrikálsz hozzá keretet, az is jó. nekem ilyenem van, adnak hozzá foglalatot amibe csak be kell pattintani. hasonló mint a mosogatók fölé szerelt lámpák. hogy mibe szereled a foglalatot amibe be kell pattintani, na ez a feladat. és ha kevés a fény, legyen hely még1-nek. én ereszcsatornába raktam. lol

2017. dec. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Eddig is van 2 led csík meg egy 15W t8-as cső de szerintem kevés és az akvárium aljára nem jut fény.
2017. dec. 28. 20:29
 6/11 anonim ***** válasza:
30cm magasságot írtál, az nem túl sok. stadionvilágítás a cél?
2017. dec. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem csak hogy az intenzív fényigényű növények is normálisan fejlődjenek mind pl: Vízi hortenzia, és az aljzatra is jusson fény. Én a 36W vagy a 2x24W ugyan olyan típusú világításra gondoltam mint az első válasznál
2017. dec. 29. 14:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagyon intenzív világítás már komolyabb szakértelmet igényel. co beoldás, stb. Van alternatíva, én hasonló kinézetű, alacsonyabb igényű növényeket választottam, 105 ben 35w-tal világítok, a halak egy része így is menekül. Próbálgattam én is mint a "kutya", de olyan világítást ami minden növénynek kedvező lenne, nem tudtam elérni. Mindig van árnyékos rész.
2017. dec. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Csak itt is sok ellenkező vélemény van mert itt azt ajánlották hogy kevés fénnyel kevés igényű növényt de nekem meg vannak már az igényes növényeim. És a legtöbb fórumon azt láttam hogy aki nem 1w/l-el világít annak nem jó a világítása.
2017. dec. 30. 12:59
 10/11 anonim ***** válasza:

A legtöbb fórum mit jelent? Akvakertész, és hasonlók?

Persze, hogy ilyeneket olvasol, csak a 2 együtt nem megy.


Vagy brutál fényigényeseket tartasz, és minden más paramétert is ehhez emelsz hozz, amibe a nagynyomású co2 is beletartozik, vagy lejjebb veszel, megúszod a co2-t, de akkor lejjebb kell venni a fényt is, és nem lehet akármit tartani.


(ami annyira nem nagy tragédia, mert pár száz fajta még mindig marad)


A természetben nincs valami sok helyen " 1w/l " világítás.

Ez egy mesterséges dolog, szárazföldi, mocsári, időszakosan víz alá kerülő növényeket kényszerítenek víz alá, olyan mértékben megváltoztatva mesterségesen a vízparamétereket, hogy bizonyos szempontból az egy szárazföldi környezethez hasonlítson. Pl vízben oldott gázok, co2 mennyiségét légköri szintre kell emelni.


Tápozás dettó, szintén extrém mennyiséggel és módszerrel tudod életben tartani az ilyen igényű növényeket (gyakorlatilag folyamatos túladagolást kell biztosítani)


El kell dönteni, mit akarsz. Félig nem tudod megcsinálni, annak nincs értelme.

2018. jan. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!