Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A fagyasztott vagy a lemezes/g...

A fagyasztott vagy a lemezes/granulátum a jobb vitorlásoknak?

Figyelt kérdés
Mi a legjobb kaja nekik?
2019. dec. 24. 12:18
 1/4 A kérdező kommentje:
és pl. ha a fagyasztott azon belül milyen típusú? és ha a száraz akkor azon belül?
2019. dec. 24. 12:18
 2/4 anonim ***** válasza:
Érdemes a halakat választékosan etetni, ezért hol lemezest, hol pedig fagyasztottat adok nekik. Ahogy olvasom, előnyben részesíti az élő kaját, tubifexet, szúnyoglárvát, ilyent meg szárítva és fagyasztva is kapsz. Én vegyesen etetném őket hol ezzel, hol azzal.
2019. dec. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A legjobb az élő kaja, pl keltetett sórák, de fagyasztva is jók ezek a kaják, mindenféle mixeket lehet kapni, fagyasztott tubifexet és vörös szúnyoglárvát én kerülni szoktam, illetve a nagyobb testű afrikai sügéreknek szánt darált marha- és pulyka szivet.

Minden más fagyasztott mehet, (fehér, fekete szúnyoglárva, sórák, vízibolha, stb...) napi szinten, alap eleségnek. Néha az előbbiek is mehetnek, de én személy szerint nem igazán szeretem ezeket.

Ezt heti 1-2 alkalommal ki lehet egészíteni tápokkal, csak jól meg kell válogatni, mert sokuknak szinte semmi tápértéke nincs.

Nevesebb gyártók tápjai közt keress magas tápértékű, vitaminokkal, ásványi anyagokkal dúsított tápokat. (jbl, sera, tetra)

2019. dec. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Mindenképp változatos fagyasztott ill élő eleség legyen a fő tápláléka, a tápokat csak kiegészítő eledelként add. A reszelt szívet én is ajánlom. A szívet, vörös szúnyoglárvát és tubifexet alapos átmosás után add csak. Lemezes kajában a spirulina alapúak a legjobbak más halaknak de a vitik nem igazán kedvelik. Granulátumból a nem túl olcsó prémium kategóriás diszkosz tápokat válaszd.
2019. dec. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!