Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy akvárium mennyire párásít?

Egy akvárium mennyire párásít?

Figyelt kérdés

Már régóta tervezek akváriumot, s közben eszembe jutott, hogy ez az alapból száraz (30% körüli páratartalom) szoba levegőjén még javíthatna is esetleg. Egy kicsi, 40 liter körüli akváriumot terveztem, de nem tudom, az számottevő lenne-e egyáltalán egy 27-28 négyzetméretes szobában. Vagy mekkora lenne az a méret, ami már felljebb tolhatná egy kicsit azt a 30%-ot? Vagy egyáltalán ne is reménykedjek változasban?

A segítőkész válaszolóknak előre is köszi :)



2020. jan. 19. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Én ehhez nem értek, viszont egy párásító biztosan segítene.

[link]

2020. jan. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Skid05 ***** válasza:
71%
Hogy példát mondjak, idehaza kb 23 fok van napközben, 24 literes nyitott üveg egy akasztós szűrővel mozgatva, heti 5-6 liter a párolgás.
2020. jan. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
A szobalevegőt illetően kimutathatatlan a párásítás, viszont a fedetlen akváriumból sok víz elpárolog, ami az akváriumnak nem tesz jót.
2020. jan. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Semennyire nem párásít!

Sajnos profi vagyok a témában, mert van ebből problémám, nem bírom a száraz levegőt.

Én csináltam egy szerkezetet, nem valami dekoratív, de leszarom, azzal épphogy élhetővé lehet tenni a szobát.

Ez egy 20 nm-es szoba, és keményebb téli időszakban (értsd -10--15 fok) mikor ezerrel megy a fűtés, kb 6 liter vizet párologtat be a levegőbe.

Így épphogy elér a levegő páratartalma egy elégséges szintet.


Ami az ultrahangos párásítót illeti, próbáltam.

Első körben tönkretett egy negyed milliós laptopot.

Ez ugyanis nem párásít, hanem elporlasztja a vizet, minden összetevőjével együtt.

Ezért olyan vizet érdemes elporlasztani, amiben semmi más nincs, csak a víz...

...tehát kemény víz szóba se jöhet a magas ásványtartalma miatt, mert fél nap után úgy fog kinézni a szobád, mint ha felrobbant volna egy vödör fehér festék, a mindenre lerakódott vízkőtől.

Ezt nem tudta megszűrni a laptop szűrője, és haza is vágta az egészet.


Úgyhogy ha veszel ultrahangos párásítót, akkor előbb vegyél 30-40.000-ért egy RO szűrőt, ami lágyvizet gyárt, vagy kalkuláld bele, hogy mehetsz naponta a teszkóba és cipelheted haza 5 literjével az ioncserélt vizet.


Egyébként ha befektetsz egy RO szűrőbe, akkor ha komolyan gondolod az akvarisztikát, akkor azon belül is több lehetőséged lesz lágy vízzel.

2020. jan. 20. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%
Párásítás miatt ne tarts akváriumot, inkább vegyél párásítót, az olcsóbb is, tegyél ki nedves törölközőt valahova.
2020. jan. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
72%
35m2 szobát 300-literes nyitott akvárium és 2db radiátorra helyezett 2-2 literes párologtatóedény párásít rengeteg szobanövény mellett ( nagyok is vannak) naponta egy alkalommal intenzíven szellőztetek ( télen is). Ez így nálam jól működik. Szerintem egy 40-literes akvárium nem túl sok vizet zavar de ezért tartani felesleges is. Más párásító módszert keress ha száraz a levegő.
2020. jan. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mentek a zöldek.

Viszont lehet, hogy azt nem írtam elég egyértelműen, hogy nem emiatt tervezek akváriumot (annak én sem látnám értelmét), csak felmerült bennem a kérdés, hogy lenne-e egy ilyen plusz előnye. De akkor ez azt jelenti, hogy nem.

Egyébként én hideg, nedvesítőbetétes párásítóban gondolkodtam, az ultrahangos alapból nem volt szimpi, pont a vízpermet miatt nem tartottam ideálisnak, én is féltem a berendezeseimet.

2020. jan. 20. 17:55
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

nekem 160 lityis volt (100x40x40) és észrevettem mikor megszüntettem.

Addig nem kellett párásítanom, utána viszont majd megfulladtam.

Le volt fedve, de azért tudott mozogni a levegő, úgyhogy párolgott belőle a víz.

Lehet nekem elég volt, nem vagyok annyira érzékeny - még.

2020. jan. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem kb. 1000 liter (kb. 20) akváriumom volt. Valamennyire az összes le volt fedve. Nem volt érezhető, mérhető páratartalom növekedés.

De nem is szerencsés akváriumból párologtatni, ha csapvízzel pótolog a kipárolgott vizet. (Csak a tiszta víz párolog, tehát a csapvjzes pótlással felkeményíted a vizet.)

2020. jan. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!