Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS segítség! Találtam egy...

SOS segítség! Találtam egy kicsi kukacot az akvárium vízben! Mi lehet ez? Többi lent

Figyelt kérdés

Ma vettem 6 szál hínárt és egy nagy terebélyes növényt, amikor hazahoztam őket akkor algairtós-parakilles-metilénkékes vízben áztattam őket kb 15-20 percig, utána lemostam őket és aztán beraktam az akváriumba

Ezt követően csináltam talajporszívózást is és a leszívótt vízben találtam egy kb 1,5 centiméteres barnás színű kukacot. Ehhez hozzátenném hogy a terebélyes növénynek néhány levele mintha meg lenne rágva, kis lyukak vannak rajta. Lehetséges hogy ezzel a növénnyel együtt került be az a kukac? Mert eddig semmi ilyesmit nem tapasztaltam és a halaim is egészségesek. Esetleg lehet több kukac is a vízben? Nagyon megnéztem a vizet és nem látok többet de nagyon aggódok!

A halakat kivettem a vízből és félreraktam őket egy tálba (most nem tudom nagyobb helyre rakni őket) és csepegtettem a vízbe parakillt meg metilénkéket


2020. jan. 15. 18:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha nem sajnálod az időded ha szép ha nem merd ki az akváriumból a vizet szedj ki mindent és nézd át!A biztonság kedvéért.Lerakhatott petét is.Én ezt tenném.
2020. jan. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A petéket miről ismerem fel, hogy veszem észre?
2020. jan. 15. 18:34
 3/15 anonim ***** válasza:
csak akkor veszed észre ha kitakarítod.A peték nagyon kicsik általába növényre levelekre rakják
2020. jan. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%

Te jó isten...

valószínűleg az ég világon semmiféle probléma nem lett volna a dologból.

Viszont azzal hogy fertőtlenítőszerekkel lenulláztad az aksi biológiai szűrését, kis túlzással halálra ítélted a halaidat.

Gyakorlatilag a szerencsén múlik, hogy túlélik vagy nem.

Nagyobb tapasztalattal több esélyük lenne, de az eddigiekből sajnos tisztán látszik a tapasztalat hiánya.

Úgyhogy marad az ima.

2020. jan. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ne haragudj de szerintem félreértetted, mert nem az akváriumban lévő vizet fertőtlenítettem, hanem csak azt amibe különraktam a halakat.
2020. jan. 15. 22:04
 6/15 Salx Narval ***** válasza:
Ha fertőtlenítetted a növényt és a halakat is egy külön helyen ( a parakill önmagában is elég, a metilént malachit zölddel lehet keverni hatékonyságnövelés miatt ) akkor nincs más teendőd mint csinálni a heti 20-30% vízcserét talajporszívózással egybekötve. Ha az a kukac nem pióca ( felismered a kis piócát?) valószínűleg semmi gondot nem okozott volna és előbb utóbb halkaja lett volna. Én így látatlanban tubifexre tippelnék ( jó volna beazonosítani), az csak akkor okoz gondot ha nagyon elszaporodik a talajban ami gondozatlan akváriumok esetében történhet meg, amúgy csak ideig-óráig élnek. Ha vannak páncélosok akkor esélytelen a kis mértékű szaporodásuk is, idővel más halak is észreveszik és levadásszák őket. A lyukakat nem ő rágta ez szinte biztos, ha van elég ép levél vágd le őket tőből egy éles szikével v ollóval. Szóval semmi gond, mielőbb állítsd vissza a halak nyugalmát, lehetőleg ne nagyon zaklasd őket tovább.
2020. jan. 16. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Este visszatöltöttem az akváriumot és visszaraktam bele a halakat. Most azt tervezem hogy nagyon alaposan és naponta többször jól megnézegetem a vizet, átnézem a növényeket, felkavargatom a talajt stb.

Egyébként az egyik levelét már levágtam a növénynek mert apró fekete micsodákat láttam a levél alsó részén, lehet hogy ártalmatlan volt de én nagyon félek ezektől a kukacoktól, amikor megláttam azt hittem elájulok és az éjszaka folyamán 3szor is felkeltem mert nem hagyott nyugodni a dolog és kénytelen voltam átnézni a vizet meg a növényeket még hajnalban is

Egyébként köszönöm mindenkinek a válaszokat. Nem tudom hogy és mikor került a vízbe, abban a vízben amiben először áztattam a növényeket nem találtam egy ilyen kukacot se meg semmit csak koszt

És nem tudom hogy ez segít-e az azonosításban de a kukac hossza nagyjából 1,5 cm volt, vastágsága 2-3 mm között lehetett, de az egyik fele az vastagabb volt és a vastagabb vége kerek, míg a másik vége az kb 1 mm és hegyesebb végződésű. Szóval úgy képzeljétek el hogy mintha fokozatosan el lenne vékonyodva. Színe barnás, sőtét vöröses volt

Ha valaki be tudná azonosítani, kérem írjon, illetve várom a további válaszokat is a témával kapcsolatban

Köszönöm mégegyszer a válaszokat!

2020. jan. 16. 06:23
 8/15 Salx Narval ***** válasza:
Akkor az kis pióca és felesleges feltúrni miatta a talajt mert nem ott él, inkább a növényekhez, tárgyakhoz tapad amíg halat nem talál magának. Meglapult a növények levéltövénél és valószínűleg a gyógyszertől esett le a talajra. Araszolva, megnyúlva megy és gyors kígyózó mozdulatokkal úszik, a színe barnától a feketééig változhat attól függően, hogy evett e. Szóval inkább a halak testén keresd. Élő eleséggel és növényekkel kerül az akváriumba, nagyon ritkán halakkal is. A nagyobb ragadozó halak megeszik a kisebb halakra viszont veszélyes lehet a vérszívása. Elszaporodástól nem kell tartani de azért figyelni kell mert ahová egy bekerült oda több is bekerülhetett. Nem kell ezen parázni ez csak egy kis pióca.
2020. jan. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
És ha meglátok egyet hogy valamelyik halamra vagy növényre van tapadva akkor mit csináljak? Ha csepegtetek rá parakillt akkor lejön róla? Egyébként guppiaim vannak
2020. jan. 16. 12:38
 10/15 Salx Narval ***** válasza:
Ha csak guppik vannak tegyél az akvárium vizéhez 10-literenként egy teáskanál natúr konyhasót feloldva több részletben , hogy ne túl hirtelen változzon a víz sótartalma ( eső nap a felét, másnap a maradékot keverd a vízhez). Ne az akvárium méretével számolj hanem a benne lévő vízmenyiséggel. Ez elég ahhoz, hogy ne legyen kedvük enni a férgeknek és plusz a guppiknak tetszeni is fog a sós víz. A növényekről csipesszel kell leszedni. A halakról is csak előbb kell csinálni egy sófürdőt 2 liter vízhez 2 teáskanál só 10-15 percig, közben figyelni kell a halat és ha furán viselkedne azonnal tiszta vízbe kell tenni és el kell távolítani a piócát csipesszel. A halat egy nedves kendőre fekteted, a kendő szélét rátakarod és óvatosan lefogod majd a csipesszel eltávolítod a piócát. Remélhetőleg erre nem kerül sor. Külön fertőtleníteni nem kell a só ezt elintézi. Sófürdő nélkül is levehető csak úgy nehezebben engedi el a halat.
2020. jan. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!