Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halat 2 literben legálisan?

Skid05 kérdése:

Halat 2 literben legálisan?

Figyelt kérdés

Ez áll egy webshopban:

Marina Betta Kit Modern Art miniakvárium 2L

„A hatályos állatvédelmi kormányrendeletnek megfelelően, max. 2cm tesméretet meg nem haladó halaknak, vagy karanténozásra ajánlott termék.”

Lemaradtam egy rendeletről vagy durva fogyasztói félrevezetésről - ideértve a sziámi testméretét és a gerinces állatok esetét is - van szó?



2020. jan. 28. 07:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

OK, megtaláltam a 30 literes részt.

Azt ugye tudod, hogy ennek a törvénynek ki volt a szakmai partnere?

Segítek: Semmi közük nem volt az akvarisztikához, de még a kisállat kereskedéshez sem.

Egy csomó értelmetlen, nem életszerű és betarthatatlanszabály alkottak.


És te is annyira vagy gerinces, mint egy garnéla.

Durva fogyasztói félrevezetés történt! Mert te vagy a fogyasztó és azt akarod állítani, hogy ez a webshop át akarj verni a vevőit.

Aki egy bettát ebben akar tartani, azt az sem tántorítaná el, ha le lenne írva, hogy nem alkalmas erre.

Ahogy te is hibáztál a kérdésed megfogalmazásánál, úgy más is hibázhat.

Komolyan gondolod, hogy annyira fontos nekik egy ilyen 2 literes akvárium eladása, hogy tudatosan hazudnának?

Én inkább szólnék, segítenék, hogy hibásan írtak ki valamit.


Ebben a jelenetben te vagy a vevő?

https://www.youtube.com/watch?v=r56mBJ4-FCA

2020. jan. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én is néztem azt a hirdetést, azt hittem elírás. Inkább vettünk nagyot használtan. De amit az állatkereskedésekben látok még durvább, úgy el van különítve, hogy megfordulni se tud szegény akkora helyen van és hideg vízben... Kislányom kérte, vegyük meg mert nem mozdul, mentsük meg. Köszöni azóta jól van a Betta halunk, sikersztori. De elgondolkodtató.
2020. febr. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

#11

Sem életszerűtlennek, sem értelmetlennek, de legfőképp betarthatatlannak nem tartom ezt a 30 literes határt. Arra mindenképp jó, hogy akinek alapból nincs állatjóléti lelkiismerete, talán jogi útmutatásra felébred benne. Ehhez a 2 literes izéhez viszont józan paraszti ész is bőven megteszi, gyanítom te sem véletlenül bizonygatod itt a rendelet szakmai megalapozatlanságát.

Nem tudom te hogy vagy vele, de nekem úgy tűnik egyre több mindent egyre kisebb valóságtartalmú marketinggel próbálnak lenyomni a torkomon. Kiváló példa ez a bettabörtön, ami legalább annyira túlárazott, mint amennyire használhatatlan. Igen, állítom, hogy az álhivatkozás nem véletlenül került oda a termékleírásba.

Ha nem lenne akkor akár dilemmázhatnék azon, hogy nem néztek utána mit árulnak milyen célra. Így, hogy odagépelnek a végére egy direkt félreértelmezést, a célt naivitás lenne nem látni: meggyőzni a vételről valótlan hivatkozással minél több kevésbé tudatos vevőt, legitimmé hazudva egy otthoni állatkínzást.

Komolyan gondolom, hogy minden termék eladása fontos nekik - egy vállalkozás már csak ilyen -, pláne így, hogy egy 200 ft-os műanyag dobozon közel hússzoros profitot szednek be.

…és valóban, azzal kezdtem jómagam is, írtam, jeleztem, választ nem kaptam. Innen jött az ötlet és a kérdés kiírása, hátha én tévedtem.

2020. febr. 5. 20:57
 14/15 anonim válasza:

Az ilyen kis dobozok arra jók, hogy a poharak helyett ebben tartsák az üzletben a bettát eladásig.

Ezek értelmes halak "személyiséggel", a természetes viselkedés nem tud megnyilvánulni ilyen kicsi térbe zárva.

2021. febr. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

13!


Az a gond, hogy fogalamad sincs a kereskedelemről.

Általánosítasz, oedug valószínűleg csak egy-két plázás boltban jártál.

Egy szakboltnak sosem célja, hogy minden sz@rt eladjon neked, mert akkor nem fogsz visszamenni hozzá. Egy szakbolt mindig szolgáltatást ad, akkor is, ha ezt nem realizálod. A szolgáltatás pedig az a tudás, amit egy gyorsbüfé jellegű plázás boltban hiába is keresnél.


A 200 Forintos műanyag 10 éve lehetett 200 Forint.

Húszszoros profit pedig sosem volt a kisállatkereskedelemben.


Valóban, nem véletlenül említettem meg a rendelet szakmai megalapozatlanságát. 2010 után hozták ezeket és van benne olyan, hogy minden halhoz leírást kell adni. 2010-ben már mindenkinél volt internet. A legtöbb boltnak már volt honlapja, ahol szerepeltek ezek az infó, de 1 perc alatt bárki rá tudott keresni. Akiben van igény, az úgyis megkeresi az infót, akit nem érdekel, annak meg hiába gyártot a papírszemetet.

2021. febr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!