Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen ütemben lágyítsam a...

Milyen ütemben lágyítsam a vizet az akváriumban?

Figyelt kérdés
A Tescoból van lágyított vizem és 10 nk nak kéne az akváriumban. Most olyan 20-25 lehet. Milyen ütemben töltsem bele a lágy vizet?

#akvárium #Vizlágyítás
2020. jan. 28. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a heti vízcseréket végeztem dél-amerika halaknál lágyvízzel. Tehát a 30%-is csere működik.

De a kereskedésekben csapvízben vannak és a lágyvizes akváriumomba pár pillanat alatt kerültek a jóba. Igazából ez olyan, mintha egy kis vízre hirtelen rahullana nagyon sok esővíz.

2020. jan. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Skid05 ***** válasza:
Első körben el kéne dönteni, hogy kH vagy GH az a 25 (amilyenek a hazai csapvizek bármelyik lehet), mert nem mindegy, előbbi a pH-ra is kihat utóbbival ellentétben. Fontos tudni, hogy a GH-t milyen arányban alkotja a KH.
2020. jan. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Skid05 ***** válasza:
A „lehet” szót csak most vettem észre, szóval meg kéne mérni egy neptun teszttel, nem találgatni.
2020. jan. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!