Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan telepítse be a halakat,...

Hogyan telepítse be a halakat, hogy ne legyen belőle baj?

Figyelt kérdés

Új hal betelepítése előtt vagyok. Az akváriumban vannak vitorláshalak és melléjük szeretnék hozni fekete mollikat(főként algaevés céljából). Van itthon metilinkék és rá van írva, hogy új hal betelepítésekor kell 10 ml 50 literhez. Ezzel nincs baj, de olvastam,hogy a vitorlás halakat megöli. Ez igaz?

Ha igen akkor úgy gondoltam, hogy egy vödörbe bele rakom a mollikat és a vízbe rakok metilinkéket. Miután egy kicsit "áztak" berakom őket az akváriumban. Ezzel nem lehet gond? Így nem sok metilinkék kerülne be az aksiba? Ez is káros lehet a vitorlásokra nézve?


2020. jan. 30. 08:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Metilenkéket felesleges használni. De ha használod, akkor esetleg úgy, mint írtad. Akiba semmiképp sem, mert megöli a szűrőbacikat. Csak simán rakd bele zacskostul az akiba, aztán leverd az aki vizét bele a zacskóéba, hogy a keménységhez is hozzászokjanak.

Egyébként alga ellen nem a legjobb élőlényt hozni, inkább az okát kellene megszuntetni, ha zavaróan sok van, ha nem, akkor nincs gond.

2020. jan. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha egészségesek a halaid és nincs látható betegség az új halakon (darakór), akkor teljesen felesleges bármivel kezelned őket.

Hazaviszed, berakod a zacsit az akváriumba és fél óra múlva kivágod a zacsit, kiengeded a jövevényeket.


Az élő eleséget sem fertőtlenítem le, mégsem volt belőle sosem bajom.

2020. jan. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 V. Hélix ***** válasza:
A hala zacskójába fokozatosan önts vizet az akváriumból. Olyan fél- egy óra után engedd be a halat az aksiba, de vigyázz, hogy a zacskóban lévő víz ne kerüljön az akvába.
2020. jan. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!