Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a vitorláshalamnak?

Mi baja lehet a vitorláshalamnak?

Figyelt kérdés

Pár napja vettem észre a testén egy apró fehér szinte tűszúrásnyi nagyságú fehér pöttyöt. Darakór jutott eszembe, viszont sehol máshol a testén nem volt több, sem a többi halon. Olyannak tűnt mint valami kicsi seb. Viszont a viselkedésében semmi változást nem vettem észre, ugyan olyan eleven és jó étvágyú volt mint előtte, így nagy jelentőséget nem tulajdonítottam neki. Viszont egy két napja nagyobbodott a pötty és ma észrevettem hogy inkább félrevonul, sokszor vesz levegőt a víz tetején bőséges oxigénellátás mellett is. Elkülönítsem a többitől? Mit tehetek érte? Valaki nem tudja esetleg mi lehet a baja?

Egyébként 220 literbe vannak, 5 vitorlás 4 páncélosharcsa és 1 algaevő. Vizet is rendesen cserélem hetente.

[link]


[link]


A válaszokat előre is köszönöm!


2020. jan. 31. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy valami penészgomba?

Attól is lehet, ha volt rajta egy seb, és ezért bőr védelme megsérült.

Bár ez nem magyarázza a viselkedészavart.

Vedd ki, és próbáld meg óvatosan letörölni róla gyengén szappanos vattával.

Meg van gyorsfürdetős gyógyszer, azzal csinálj külön vizet, és oda rakd át naponta fél órára.

Ha le tudod törölni, akkor lehe hogy penész. Ha ez sérüléstől van , az jól gyógyítható. Ha általános immun hiánytól, akkor az egés aksi veszélyben van.

figyeld a többi halat is, nem jelentkeznek e a tünetek.

2020. febr. 1. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

És:

Mekkorák a vitorlások, milyen fajta az algaevő, és mekkora, és pontosan, milyen a szűrőd, márka típus?

És mennyit etetsz?

2020. febr. 1. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!