Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 70 literes akvariumom...

Van egy 70 literes akvariumom 3-honapja, kezdo vagyok. Egy led lampa van benne.8 wattos, az eleg?

Figyelt kérdés
8 noveny van benne,viszont Agancs alga megjelent,mit lehet kezdeni?

2020. febr. 1. 11:25
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Hát úgy nagyjából a legnagyobb szűrőt érdemes megvenni, ami belefér az akváriumba.
2020. febr. 17. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 Skid05 ***** válasza:

A kelvin jó, viszont 2000 lumen körül kellene neked, hogy érdemben tápozhass. Egy 2x24w T5 vagy 2x18w T8 erősen megfontolandó, ha érdemi változást akarsz látni, előbbinél még redukálni is kell egy kicsit a fényerőt.

A vized nem annyira rossz, a GH-kH léptéke és aránya sem, több növényfajnál is belefér kategória. Az alga azért nő, mert ugyan elérhető a tápanyag a vízben, de nincs kémiai energia minek hatására beépülne.

Szűrők: Eheim pickup, Aquael Fan, esetleg Atman modellek, 500-700 l/h körül.

2020. febr. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Rendben koszonom a valaszt! Viszont mivel ledes lampa van benne,szerintem ezt a T5-ot nem tudom az akvarium teto ala rakni. Mert lednek van kitalalva. Vagy megoldhato?
2020. febr. 17. 15:58
 14/32 A kérdező kommentje:

Illetve Oase Bioplus thermo 100

Errol mi a velemeny?

2020. febr. 17. 16:37
 15/32 A kérdező kommentje:
Juwel Primo 70 az akvarium neve
2020. febr. 17. 16:39
 16/32 Skid05 ***** válasza:

Azt nem tudom mi fér el a tetőben, nem találtam képet a belsőről. Attól függ, hogy van a led elhelyezve és az etető/szervíznyílások, hogy vannak elosztva. De akár nézz szét a használt piacon, a 2x24-es T5 pl egy elterjedt modell, sokan eladják nyomott áron kéz alól, mert nagyobbra váltanak.

A szűrő vízforgatásra és szűrőanyag-kapacitásra jól hangzik, magam részéről a watt számát meglepően kevésnek tartom, az árát viszont botrányosan soknak még fűtővel együtt is. Egy új Oase árából egy ÚJ külső szűrő is kijön.

2020. febr. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Utana erdeklodtem ahol vettem az akvamat,es csak azt a gyari ledet tudom megvasarolni a teto ala,ami egyebkent is jart melle.

Szoval akkor tudnek meg venni 2-db ledet,igy lenne osszesen benne 3x8watt. Vagy is 3x624Lumen

Ez mennyire elegendo?

2020. febr. 18. 11:16
 18/32 anonim ***** válasza:
Úgy 1-2 microsorum vagy cryptocorine fajnak jó lehet, meg mondjuk átokhínár, jávai moha.
2020. febr. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Ertem.

Ha mondjuk leveszem az akvariumrol a tetot,es veszek ra egy olyat hogy Odyssea,azt csak ra kell tenni az akva ket szelere. Viszont igy fedetlen lesz az akvarium,esetleg kiugorhatnak a halak? Vagy milyen megoldas letezik?

2020. febr. 18. 19:29
 20/32 anonim ***** válasza:

Kicsit lejjebb ereszted a vizet, úgy nehezebben tud kiugrani. Vagy vágatsz az aksira egy üvetlapot.

Van ilyen műanyag sín, üvegtető tartó, azt ráteszed, annak megméred a belső méretét, vágatsz olyan üveget, él csiszolással, meg a sarkaiból levágatsz, hogy a csövek, vezetékeket ki tudd vezetni, ráteszed a sínre az üveget, arra a lámpát.

2020. febr. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!