Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy hét múlva meglessz a 600...

BeNce1805 kérdése:

Egy hét múlva meglessz a 600 literes akváriumom és tanácsokat szeretnék kérni! Tudtok e még tanácsokat adni?

Figyelt kérdés

Tehát ha meglessz én úgy gondoltam ,hogy mindent beleteszek:növények,aljzat,kövek , dekoráció , vízmelegítő , világítás stb és természetesen a víz!

A vízbe teszek vizelőkészítőt és igy várok vele 2-3 hétig amig meg nem veszem az első halakat!

(Afrikai sügerek lesznek benne!)

Azt szeretném megkérdezni ,hogy így jó e a tervem vagy még tudtok valamit hozzászólni?



2019. jan. 7. 22:47
 1/9 A kérdező kommentje:
A szűrőt lefelejtettem a listábol!
2019. jan. 7. 22:48
 2/9 Skid05 ***** válasza:
100%

Erős naivitás sugárzik a sorokból az akvarisztika alapjait illetően. Ami nem baj, amíg nem sietteted a kivitelezést, „mindössze” bővíteni kell a tudásbázist. Viszont…általános tételeket soroltál fel, miért gondolod, hogy bárki a felelősséget vállalva jóváhagyását adja egy hasonló szkeccsre? Annyit javasolnék, hogy egy 4-5 hónapot dobj rá az elméleti alapozásra, ez pénzt, türelmet és legfőképp életeket menthet.

Guru a barátod. [link]

2019. jan. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Milyen növényekre gondoltál? A sügerek nemsokat tűrnek meg max az anubiast meg a hólyagos vízikelyhet
2019. jan. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
És mi lesz a kicsi akváriumba zsúfolt nagy helyet igénylő halakkal, amikre azt ígérted hogy ebbe a nagyba kerülnek át?
2019. jan. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Minden követ és sziklát az üvegre pakolj vagy rögzíts és úgy töltsd rá a talajt mert aláásnak és rájuk dőlhet. A talajban lehetőleg ne legyenek éles kövek, kőzúzalékok ( legjobb a durva jól süllyedő homoktalaj). Legyen sok bújóhely, barlang és ajánlanám az úszó és lebegő növényzetet is. Milyen halakra gondoltál? Milyen szűrése lesz? A 2-3 hét legyen inkább egy bő hónap, ez alatt etesd a szűrőt haltáppal és a halak érkezése előtt, amit azért nem árt jól megtervezni csinálj 30% vízcserét. A növények tápozásáról se feledkezz meg. Sok sikert és élményt ezekhez a gyönyörű halakhoz.
2019. jan. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

" egy bő hónap, ez alatt etesd a szűrőt haltáppal "


Méghozzá nem kicsit!

Nem említetted ugyan milyen sügérek vannak tervben, de az agressziót kerülendő, sok esetben szokás a sügéreket egyszerre betelepíteni, hogy ne legyen olyan, hogy valamelyik bár "belakja" magát, mire jön a többi.

Ez viszont hirtelen egy giga mega brutál vízterhelés!

Mire megjönnek a halak, olyan eliszaposodott szűrőnek kell őket várni, ami röhögve megbirkózik egy teszkós medencényi ponttyal is.

2019. jan. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Enyém is ekkora, csak én több mint fél évet olvastam intenzíven...
2019. jan. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szűrőt azóta se írtad le, és a tartani kívánt fajok listája se ártana
2019. jan. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Az egyszerre telepítés szerintem is fontos, figyelni kell a halak korára is, minél fiatalabbak annál jobb. Felnőtt halak közé még az azonos fajtából valót is necces beszoktatni, hacsak nem egy domináns egyed, az viszont a meglévőkre veszélyes. Érdekes módon a köztük felnövekvő ivadékhalakkal szemben nincs agresszió és kicsik sem stresszelik a nagyok az egészséges védelmi ösztönön túl. Számba kell venni a szaporulatot is. Ne kövesd el azt a hibát mint én 10-évvel ezelőtt amikor sügérezni kezdtem, gondoltam de szép a sok színes hal együtt,( mert ugye ezt láttam a sügéres oldalakon) és 4-5 fajtából párban vettem őket.:D Nagy mákom volt, hogy pont ráhibáztam és viszonylag jól kijöttek egymással. Kis létszámban tartottam őket, most nagy darabszámban, én mindkét megoldást jónak vélem. Kevés halnál fontos, hogy mindegyiknek biztosíts helyet, nagy létszámnál nem kell mindegyiknek és nem is lehet kivitelezni viszont az ivadékoknak kell a rejtekhely. Nálam a 3D-s mohával benőtt hátfal biztosítja főleg a kicsik védelmét.
2019. jan. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!