Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aranyhalam meghízott, vagy...

Az aranyhalam meghízott, vagy felfúvódott?

Figyelt kérdés

Négy éve megvan már az aranyhal, atóta kb. 15cm -esre nőtt.

Az utóbbi egy két hétben feltűnt, hogy egye gömbölyűbb lesz.

Aggódom hogy nem -e felfúvódott. A végén még kipukkad ...:)

A viselkedésén nem látszik rendellenesség olyan mint szokott, úszkál és sokat turkál. Igaz hogy szereti a hasát, valószínű a csigákat is ő falta fel, mert eltűntek.

Sajnálnám ha történne vele valami, mert nekünk már családtagnak számít.


Itt egy kép, ha megnéznétek mi a véleményetek róla: [link]



2020. febr. 15. 11:19
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Szóval az utolsó kommentre válaszolva:

120 Liter bruttó akvárium, nettó 106-108 Liter vízzel. A szűrő egy 1300 L/h dupla filteres (2x12cm egymás tetején) belső szűrő, az aku teljes hosszában esőztetve. Kb. 2 hetente porszívózás, igény szerint szűrőszivacs tisztítás (ha már kevésnek tűnik az áramlás), ez kb. 6-8 hetente.

A talajszíváskor a leeresztett víz kb. az akvárium fele, ezért ebből egy szivacsszűrőn keresztül valamennyit visszatöltök, a hiányzó 20-25 litert állott csapvízzel pótlom.


A kaja, vegyesen táp: lemezes, morzsamix, növényi tápkocka, szárított szúnyoglárva (egy ideje elfogyott) és néha párolt salátalevél.

Minden nap megszokott időben, este 7-8 óra közt, ekkor a szűrő kikapcsolva, mert a beszórt kaját elsodorja.

Gondolom jól csináltam ...


Az aranyhalat tegnap este különválasztottam egy régi 25 literes akváriumba. A nagy akvárium vizéből félig megtöltve, majd a többi csapvíz. Egy 300-as szűrővel és ajzat nélkül. Volt még vitamincseppem, amiből 10 cseppet beletettem.

Mit tehetek még érte?

2020. febr. 18. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!