Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Királyteknős?! Ma vettünk egy...

Királyteknős?! Ma vettünk egy királytekit kb.2-2.5cm átmérőjű, viszont még nem vagyok profi benne h mit és hogyan kell csinálni ezért bármi tanácsot szívesen elfogadok!

Figyelt kérdés
Pl: mit csináljak ha megfazik? Hány fokos legyen a víz? Vízmelegítő nélkül lehet e tartani? Mit és mennyit eszik? Adhat e ki hangot? Milyen lámpa kell neki? 20 literes akvárium elég e neki
2020. febr. 22. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Egyáltalán nem értek a tenősökhoz, de annyit én is tudok, hogy

- 20 liter semmilyen gerinces állatnak nem elég, még a szegényes magyar szabályozás szerint sem:( Egy királyteknős 25 cm-re is megnőhet + még kimászó is kell neki (kb. az alapterület 1/3-át szokták javasolni), az hol fér el 20 literben??? (Ennek nem néztél utána, mielőtt megvetted?)

- kb 25-28 fok kell neki, szerintem (de én sosem tartottam teknőst), ezért igen, kell vízmelegítő is; ne fázzon meg!

- napi egyszer kell etetni, sokféle teknőstáp van

2020. febr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
Te nem "nem vagy profi", hanem konkrétan SEMMIT nem tudsz a tartásáról
2020. febr. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jók a kérdések, csak az előtt kellett volna feltenned, hogy egy állatot vettél magadhoz, előbb kellett volna olyan kialakítani a megfelelő környezetet, nem utólag.

Akkor nem az lenne a kérdés, mit csinálj, ha megfázik, mert az emberek általában nem azért tartanak hobbiállatot, hogy egy élhetetlen környezetbe kényszerítsék.


Természetesen nem lehet fűtő nélkül tartani, pláne nem ilyen kis korában.

Most még vízfűtő, plusz fűtő lámpa is kell neki, plusz UVB lámpa.

Mint ahogy a szűrő sem nélkülözhető.


1-3-5

és ez csak a víznek a -nagyon minimum értelemben vett - mérete, optimálisabb és általánosságban elfogadottabb: 1,5- 3- 5(6)


Ezt a felnőtt méretének a páncél hosszával kell szorozni.

Fiatal korban elég egy alacsony vízoszlop, pár centis, épp hogy ellepje.


Ahogy nő, úgy lehet emelni a vízoszlop magasságát, felnőtt korában a vízmélység a páncél hosszának egy-másfélszerese. (plusz a száraz rész fölötte, ami kb ugyanolyan magas, tehát maga az akvaterrárium minimum a duplája, mint a teknős páncéljának a hossza, félig töltve, a kimászáshoz használható napozó rész pedig az alapterület negyede, harmada, fókuszáltabb fénnyel, és árnyékosabb területtel.


Az akvárium szélessége a páncélhossz 3-szorosa, a hossza a páncélhossz 5-szöröse. Ez az "épphogy" kategória, ettől csak felfelé lehet eltérni.


Na most attól függően, hogy hím vagy nőstény, megnő kb 20 centisre.

Tehát 100x60-as alapterület, 40-50 cm magasság, (25 centis vízmélységgel).

Ez, egy 300 literes akvárium. És 25 évre vetted magadhoz az állatot. Ilyenek miatt érdemes előre kérdezni.

2020. febr. 23. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Vettem tegnap egy Kameruni birkát. Mit eszik egy ilyen állat? Szerintetek mikor fogja megtanulni használni az almot? Mit tegyek, ha szaladgál a lakásban? Félek, hogy az alattam lakó szólni fog...

Ja, és szerintetek jól elleszünk mi a 34 m²-es lakásomban? 😂😂😂😂

2020. febr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!