Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet baja a bettámnak?

Lehet baja a bettámnak?

Figyelt kérdés

Tegnap este cseréltem vizet nála és addig kihúztam a vízmelegítőjét. Most tűnt fel, hogy elfejtettem vissza dugni, így most a szokásos 26 fok helyett volt neki 21 fok... A viselkedésén semmi nem látszik, de azért aggódok, hogy nehogy az legyen, hogy megfázott... Érdemes valamit tennem vagy most csak figyeljem?

Ha tényleg megfázik, akkor mit kellene majd csinálnom?



2019. ápr. 18. 15:03
 1/1 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy megfázott mert akkor már az akvárium alján feküdne összehúzott úszókkal, vagy egy helyben szitálna. A meghűlt halat pár napig (kb 3-4 nap) a megszokott hőmérséklettől 1-2 fokkal melegebb vízben kellene tartani (fokozatos emelés mellet) és levegőt is kell porlasztani majd lassan vissza lehet állni a megszokott hőmérsékletre. Súlyosabb meghűlés esetén penészgombák elleni szert c vitamint és aquafuránt lehet adagolni a másodlagos fertőzések ellen. Ha viszont a megszokott viselkedést mutatja úgy vélem semmit nem kell tenni csak legközelebb óvatosabb legyél. A vízcsere heti 30% legyen lehetőleg 2 részletben az-az 2X15%. A cserevizet pihentetni, ill klórtalanítani kell, valamint az akvárium vizével közel azonos hőmérsékletű kell legyen.
2019. ápr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!