Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Talajcserénél hogyan kerülhető...

Talajcserénél hogyan kerülhető el a magas ammóniaszint?

Figyelt kérdés

Eddig akárhányszor csináltam, mindig szenvedtek halak utána. elméletileg mindent jól csináltam, de mégis a felszín alatt pipáltak, meg mentek össze vissza a garnélák. A szűrőt sosem bolygattam, mindig ment egy vödörben, a lehető legtöbb vizet tartottam meg, mégsem volt rendben utána minden.


Nemsokára talajt kell cserélném a 160 l-es ben, és most olyan halaim vannak akik számomra nagyon értékesek, nem szeretném ha ez lenne újra.


2020. márc. 16. 07:33
1 2
 1/20 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Miért KELL talajt cserélj ? Simán csak valami újat akarsz vagy van konkrét oka is ?

Amúgy ha mindent jól csináltál tehát még a halakat is kipakoltad akkor utána az akvát úgy kell kezelni mintha szinte most indult volna. Kicsit sűrűbben a részleges vízcseréket (van amelyik talaj miatt amúgy is kell) s kevesebbet etess, a szűrő intenzíven fodrozza a felszínt, a víz hőmérségletére és egyéb értékeinek azonosságára is ügyelj. Szűrőbacik a talajban is vannak szép számmal de egy új talajban még nincsenek ezért a szűrés rá van bízva a szűrőre. Ilyenkor a növények is megtorpannak ezért egy kis ideig ők se tudnak sokat segíteni ammónia ügyileg.

2020. márc. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
2020. márc. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

[link]


[link]


Ezeket találtam, nem olvastam el de majd csekkolod!


Ilyenkor ha valamit nem tudsz érdemes szakirodalmat keresni a gugli segítségével, vagy akvarisztikával foglalkozó szakembereknek írni.

2020. márc. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Azért az ilyen cikkeket érdemes fenntartással kezelni. Az amazonium.net-et annyira nem ismerem ,hogy véleményt mondjak viszont a haziállat.hu-n sok ökörséget szoktak írni. Most ebbe csak beleolvastam de már az eleje nem épp kezdőknek való. A ph-t nem kell piszkálni kezdőknek, jól van az úgy. Aztán azt írja ,hogy kérdezzük meg az eladót vagy állatorvost ,hogy mennyi az optimális ph az adott halfajnak. Ugyan már, ha egy eladó 30 literbe ajáln aranyhalat bettával az még azt sem tudja mi az a ph nemhogy még ajálnjon. Állatorvos meg nem hiszem ,hogy pont ezzel tèmában van.

Ha már oldalak akkor: [link] ; [link] ; [link] ; [link]

2020. márc. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Tevenyereggyártó írtam mikor linkeltem, hogy úgy olvassa, mert én sem tudtam most átolvasni, de az ammónia problémáját minél előbb meg kell oldania!
2020. márc. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ha olyan szakmájú az eladó akkor tudja, az Állatorvos is tudja, mivel Állatorvosin tanulnak ilyet is, sőt egzotikus állatokról is.
2020. márc. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Az Állatorvosi könyves boltjába szerintem talál ilyen szakirodalmat is. Mielőtt akvarisztikával foglalkozna az ember érdemes tanulni hobbi szinten, hogy mire megvalósítja tudjon alap dolgokat, és meg legyen minden alapfelszerelése.
2020. márc. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Skid05 ***** válasza:

Egy újabb ékes példa a haziallat.hu alaposságára:

„Használd a kisállatkereskedésben beszerzett pH-növelő, vagy -csökkentő oldatot, egyszerre csak egy cseppet használj belőle! Egy óra elteltével teszteld újra a víz pH-szintjét. Nehéz lenne megmondani előre, hogy mekkora oldat mennyiségre lesz szükséged. Ezt csak akkor tudhatod, ha már többszörösen túl vagy ezen a procedúrán. Ne siesd el a dolgot, légy türelmes! Könnyen meglehet, hogy a normális szint beállításához 48 óra sem elegendő. Amikor sikerült megállapítanod az akvárium vízének a pH-szintjét, lassan nekiláthatsz az ammónia-szint felméréséhez. Ha a pH-szint még nem elég tökéletes, ne kezdj neki az ammónia-szint beállításához! Ha a víz pH-szintje nem elég jó, akkor az ammónia-szintet is megemelheti, ezért csak szépen sorjában!”

Egészen részletesen sikerült levezetni egy orbitális baromságot… szóval óvatosan az ajánlásokkal, különösen ha nem ismerjük a forrás megbízhatóságát. Igen könnyen lehet, hogy a kérdezőn kívül mások is elolvassák az ajánlott linket, ami hozzáértőnek tűnhet így elkezdenek odahaza pH-val babrálni, ami nemhogy nem old meg bármiféle ammónia-problémát, de még rá is tesz.

Amúgy én is úgy látom, hogy amíg nem ismerjük a kérdésben szereplő kulcsszó („kell”) okát addig nehéz továbblépni.

2020. márc. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Igen, főleg esztétikai okai vannak a talajcserének, világos homokról szeretnék bazatzúzalékra váltani.
2020. márc. 16. 18:12
 10/20 Salx Narval ***** válasza:
Én is kíváncsian várom a talajcsere okát. Az szinte biztos, hogy vagy a bontóbacik drasztikus csökkenése, vagy a magas szerves anyagtartalmú talaj a ludas, esetleg mindkettő egyszerre. Ha mégsem akkor valami fontosat nem említett a kérdező, elégtelen vízcserék, gyenge szűrés, növényzet hiánya-pangása-rothadása, etetés hibák, túltelepítés,stb.
2020. márc. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!