Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy akváriumhoz milyen kelléke...

Egy akváriumhoz milyen kellékekre lesz szükségem? Felsorolás képpen az aljzattól-a halakig. ( 20liter)

Figyelt kérdés
2010. júl. 25. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát attól függ, hogy mit tartasz benne. Általában szükség van aljzatra, valami kisebb bújóka, növények, valamilyen micro-szűrő vagy szivacsos levegőztető, világítás.

Ezen kívül vízelőkészítő, eleségek, co2 tabletta, plusz az állatok sajátos szükségleteihez a kellékek, ha olyat tartasz. Vízmelegítő. Leszívócső, vödör. Halfogó háló. Most ezek jutottak eszembe.

Egyébként egy ilyen kis akváriumot profiknak is nehéz fenntartaniuk, nagyon kevesen mernek belevágni. Kezdőként semmiképpen sem ajánlom.

2010. júl. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia.

kövek az aljára, levegöztetö vízforgató ezeket lehet egybe meg venni. víz melegitö, lámpa. valami disz pl.:hajó bújocska faágak növények.

2010. júl. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

20 literes aksiba nem bírsz sok halat tenni.Én bettát ajánlanák bele,esetleg aranyhalat.Persze csak 1 darabot.Én is bettával kezdtem,csak én 54 literes aksiba tettem.

Kell bele kavics,hőmérő,vízmelegítő,növény,bujkáló,egy kisebb levegőztető szűrővel,világítás,pár kagyló vagy nagyobb kavics,akvárium alá hungarocell.

2010. júl. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Akvárium

víz

vízkezelő szer

gyógyszerek vészhelyzet esetére

szűrő

(ha nem levegőztetős a szűrő akkor légpumpa)

fűtő

hal

valamilyen aljzat(2-3mmszemcsenagyságu a legjobb)

növény

dekoráció(Pl gyökerek,kövek)

valamilyen háttér(a fekete szerintem a legszebb)

hőmérő

bújkáló

világítás és tető

tápok dögivel(Dögivel alatt azt értem hogy ne 1-2 hajta táppal etes,és mirelittel is illik és élővel is)

szák

Most ennyi jutott eszembe,így remélem eléggé felsorolás szerű:)

2010. júl. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)igen elég jó:)
2010. júl. 26. 11:11
 6/9 anonim ***** válasza:

Tegyél bele 4db garnélát, meg mini halakat, aztán a garni szaporodnak majd. Halat olyat, ami kisebb a neonnál, nem tudom a nevét de van olyan 2 féle is.

Az aljára 2zacskó kavicsot, aztán bele egy darab fát, az savasítja a vizet, és pár növénykét, annyit, hogy dzsungel legyen :)

Pl az anubias, és a hínárok igénytelenek, meg egy kis békalencsét a tetejére.


A tetejére meg egy lámpót, ami üvegtető nélkül világítja meg a növényt, h azok tudjanak fotoszintetizálni.


Nekem egy ennél kisebb van, ilyen nano aksi, talán 500Ft volt az, és pár ezer hozzá egy kis 30cm-s lámpa, de az jó fajta. Aztán ennyi.


A garnélák szaporodnak jól, és nem kell nekik szűrő se, meg semmi. Valahogy ezt olyan jól sikerült összehoznom, hogy szinte nem is kell cserélni a vizet, csak nagyon ritkán. Mondjuk kéthavonta a felét elég cserélni.

Egyáltalán nem büdösödik, nagyon kicsit algásodik csak de azt a csiga megeszi, mert van benne egy csiga is, az csak véletlen jött az egyik növénnyel :)

2010. aug. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Másik verzió:


1db kubai kékrákot rakjál bele, meg pár zebradániót. Annak se kell szűrő se semmi.

Annak még lámpa se fontos, ha kirakod az ablak elé :)

Akkor az aljára homokot, meg egy követ, amire kimászhat, és ami mögött bújkálhat. És akkor növény sem kell bele, mert a kubai kékrák az minden növényt megkajál.

2010. aug. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Harmadik verzió:

Törpe gömbhalakat és darázsgébet rakj bele, és egy levegőztetőt, aljára sódert, vagy valami szines 1-3mm-es kavicsot. Akkor kicsit sózni kell a vizet, és mehet bele növény is.

2010. aug. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Negyedik verzió:

Egy neon raj. Hát annak is kéne levegő, vagy szűrő, tökmind1.


Bár ahhoz 20l lehet, h túl kicsi :/


Az az igazság, hogy ekkorába nem tudsz szűrőt venni, azaz tudsz, mondjuk a legkisebb eheim szűrő az olyan 4ezer Ft, csak mivel kicsi az aksi, túl nagy lesz a sodrás, és lehet hogy az nem fog tetszeni a haliknak :)

2010. aug. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!