Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrő terv 160 literes...

Külső szűrő terv 160 literes akváriumhoz (? )

Figyelt kérdés

Segítsetek kérlek! Semmi tapasztalatom sincs ezzel kapcsolatban... Szóval:

[link]

Ez csak egy kis kezdetleges tervrajz, ahogy azt én elképzelem. A rengeteg házi barkács ötlet, amit elolvastam, ezt hozta ki belőlem. Hát... Nekem fogalmam sincs, hogy ez mennyire lesz hatékony, titeket viszont arra szeretnélek megkérni, hogy ne szidjatok nagyon, tényleg abszolút hülye vagyok ehhez.

gy képzelem, hogy az akvárium felett polcon lenne, így a gravitáció levinné a vizet, csak emelni kéne rajta egy 50-60 cm-t. Ez sok?

Illetve mekkora doboz kellene /liter?/ /PVC cső?/

Milyen liter/h-s szivattyú?

Milyen vastag csövek?

Mi az a tömszelence, és kell-e nekem?

Kérlek ne linkeljetek, képtelen vagyok megérteni a leírásokat, amelyek írói azt képzelik, hogy én értem az ilyen technikai dolgokat...

Köszönöm a segítséget :)

14/L


2011. szept. 22. 15:45
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ó, és az akváriumban van már egy EHEIM 2012, tehát a levegőztetés + keringés megoldva, csak biológiai szűrésre kéne a külső.
2011. szept. 22. 16:11
 2/14 A kérdező kommentje:
És csak most jutott eszembe az is, hogy hogyan lehet azt elérni, hogy a képen baloldalon lévő csövön ne szívja a levegőt, csak a lentin a vizet? Nem értem a rendszert...
2011. szept. 22. 16:26
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)

Amit itt lerajzoltál az nem lesz jó, próbálom a legegyszerűbb megoldást elmondani neked. Tehát a szűrőd az akvárium felett lesz, ez az, ami biztos. Jó lenne, ha a szivattyúnak nem kellene 60 centit emelnie, az elég sok. Az lenne a jó, ha az akvárium mellé tudnád tenni a polcot vagy akár a szűrőt, úgy, hogy a szűrő teteje magasabban legyen olyan 10 centivel, az alja pedig az akvárium aljával egymagasságban. Az elv az lenne, hogy egy szabadonálló cső megy az akváriumból a szűrőd aljába. Ott van egy ülepítő, tehát egy viszonylag üres rész. Felette a szűrőanyagok, legfelül pedig a szűrő. Ez a rajzodhoz képest annyi változás, hogy az alsó cső is felülről megy be, így nem kell semmit fúrnod (az nagy meló és veszélyes). A víz kifolyását a gravitáció végzi, mint mikor leszívod a vizet az akváriumból. A visszaforgatást pedig a vízpumpa. 200-as pvc cső kellene, magasság az azkváriumhoz képest adott. A szivattyúnak elég olyan 300-400 l/ó. A kifolyóág 20-as, a befolyó 8-as. Tömszelence ez esetben nem kell, nyitott a rendszer.


Ha csak az akvárium felé helyezhető el a szűrő, akkor annyi a változás, hogy a pumpa az akváriumban van. Onnan nyomja ki a vizet a dobozba, majd ha a doboz megtelik, akkor egy csövön folyik vissza. Ide már kell tömszelence a csatlakozáshoz, hogy ne eresszen a szűrő. Ez nehezebb megoldás és rosszabb is, mert így a pumpán a koszos víz folyik át.


Remélem érthető volt minden. Nem egyszerű dolog, szerintem kérj segítséget egy talpraesett sráctól, mert sok problémád lesz közben, amire a tapasztalat hiányában nem is gondolsz.

2011. szept. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Rendben, nagyjából megértettem. Akkor mellette lesz a szűrő, majd csinálok neki helyet, és ha még van kérdésem, úgyis felteszem majd :)

Köszönöm :)

2011. szept. 22. 18:43
 5/14 A kérdező kommentje:

Meg is van a kérdés: amik a gyári külső szűrőben olyan kis hálós tálcaként vannak megoldva, amik elválasztják egy mástól a különböző szűrőanyagokat azt én hogy csináljam meg?

Hogyha ilyen kis peremeket ragasztanék a szűrőbe, amire rátehetném a szűrőanyagos tálcákat az jó lenne, nem?

[link] Erre gondolok

2011. szept. 22. 18:59
 6/14 anonim ***** válasza:
Jobb, ha veszel pár krumplis zsákot (az alját le tudod vágni, nem kell az egészet használni), vagy ilyen gyümölcsös hálót (amiben a narancs van pl.) és abba teszed. Aztán azt szépen bele lehet dobálni. Egyszerűbb és olcsóbb.
2011. szept. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Szűrőanyagnak pedig ezeket gondoltam:

[link] ez meddig elég? megéri a nagyobbat megvenni?

[link]

[link] sima perlonvatta

mi kell még bele?

köszi :)

2011. szept. 22. 19:23
 8/14 A kérdező kommentje:
Tényleg bocsánat a sok faggatózásért, de nagyon nem szeretném hülyeségekre kiadni a pénzem, biztosra megyek :D
2011. szept. 22. 19:24
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az akváriumba tegyél egy 350L/órás szökőkút szivattyút, azzal átnyomod a vödörbe a vizet egy csövön át.


Vödör legyen 30-vel följebb mint az akv, az akvárium mellett.


Fúrd ki a vödröt felülről 8-10 centire és oda szilikonnal ragasz bele egy csövet, azon majd visszafolyik a víz az akváriumba a gravitáció által.


A vödörbe meg azt teszel amit akarsz szűrőanyagot.


Ez most elég ótvar kép, de az elvet látod.

Lehabzó neked nem kell a vödörbe, azt csak én paszíroztam bele, a tengeri akvihoz.

[link]

2011. szept. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A siporax a lelke, abból mindenképpen nagyobbat vegyél. 1 litert simán kapsz 2000 ft-ért (akvarista.hu-n ennyiért árulja valaki, de akár boltban is), ez a 270 grammos ez vicc. A lávakő jó. Szerintem érdemes még vagy egy szivacsréteget, vagy krumpliszsákokból egy réteget használni, legalul, mechanikai szűrésre. Felé mehet a lávakő, majd a siporax, majd a perlonvatta.
2011. szept. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!