Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az állatkereskedésben kínozzák...

Az állatkereskedésben kínozzák a halakat, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kisvárosban lakok, itt csak 2 állatkereskedés van, az egyikben voltam. Az eladóknak halvány fogalma sincs az állattartásról. Láttam egy bettát úszkálni egy szép 50 literes akváriumban, megjegyeztem, hogy milyen ritka ilyen jó körülmények között bettát látni. Azt mondta, hogy ja, csak az az egy van ott, és a többire bökött, ahol kb 10 betta egyliteres kockákban állt, minden szűrés, fűtés nélkül, csupasz tetővel. Elkezdte magyarázni a nő, hogy ezeknek kínzás a nagy akvárium, mert elfáradnak (!!!!!!), és a szabadban pocsolyákban élnek. Igaz, az a pocsolya nagyobb, mint az én lakásom de ez most mindegy. Mondta, hogy ne aggódjak, vihetek tőlük üveget is, abban szépen elélnek, mohát tegyek mellé. Levegőztető nem kell, felmennek a felszínre, mert TÜDEJÜK VAN. Hirtelenjében nem akartam kioktatni, mert nem tűnt olyan típusnak, mint aki fel tudja dolgozni, hogy a vásárlónak van igaza, annyit mondtam, az labirintkopoltyú, nem tüdő.


Lényeg a lényeg, azóta nagyon sajnálom ott az állatokat, és szívesen tennék valamit, hogy ne rohasszák már a halakat a saját mocskukban. Arra gondoltam, hogy küldhetnék neki postán egy nyomtatványt a gerincesek állatvédelmi törvényeiről, abban benne van, hogy 30 liter a minimum, vagy e-mailben a betták tartásáról valamit. Szerintetek tudnék valamit tenni?



2020. ápr. 5. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a kereskedésben tarthatják úgy őket, ugyanis nekik az van meghatározva, hogy minimum 1l víz/ 1 cm hal. Semmit nem tudsz tenni, mert teljesen legális és nem tíltja semmi ezt nekik, ahogy azt sem írja elő semmi, hogy az ottani eladónak értenie kell az állatokhoz.

Szomorú, de sajnos ez van.

2020. ápr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ha megértenék, hogy ez káros, lehet maguktól változtatnának. Legalább nem adnának rossz tanácsot a vevőknek.
2020. ápr. 5. 20:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják megérteni, mert a kereskedések 90%-a csak a pénzre hajt, nekik az fontos hogy eladjanak minél több állatot meg felszerelést minél kisebb kiadások mellett, tehát ha ők most mindegyik halat megfelelő méretű, felszerelésű helyen tartanák akkor megtöbbszörözödne a kiadásuk/költségeik és nem keresnének annyit, szóval nem érné meg nekik vagy csődbe mennének, mert olyan drágán kéne adniuk az árut, hogy nem venné senki.
2020. ápr. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

Abban igaza volt, hogy a betta természetes előhelyén tényleg zavaros, pocsolya szerű vízben él. És éppen ezért teljesen "üzemszerű", hogy atmoszférikus levegőt vesz. Abban a vízben nincs is elég oxigén, de ezek a halak, ha nem tudnak feljönni a felszínre akkor megfulladhatnak.

24-30 fok között tartható. Általában 25 fokra vannak beállítva az üzletekben az akváriumok, mert az gyakorlatilag mindegyik halnak megfelel. Eleve 24 fok alatt az ember is fázik, ráadásul egy boltban van 1000+ liter 25 fokra beállítva. Tehát nagyon nagy baj nem történet azzal a hallal emiatt.


Persze mindezektől függetlenül egy jobb boltban nem így tartják még a bettát sem, de úgyis csak 1-2 napig lesz a boltban, mert könnyen eladható, hiszen látványos és nem kell 100 literes akvárium hozzá. És szinte meg sem lehet ölni.

2020. ápr. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 medvemorzsa ***** válasza:

Zavaros pocsolyákban él? Ugyan dehogy! Manapság leginkább riszföldek levezető árkaiban, öntésterületeken, ahol a víz kristálytiszta, növényekkel teli. A labirintkopoltyú a gyakran jelentősen felmelegedő és emiatt oxigénhiányos vizi élettér miatt alakult ki.

A kereskedő nem "tartja" a halakat, ezért rá más szabályok vonatkoznak.

A kereskedőtől "kimentett" de rossz körülmények közé kerülő Betta végülis megbetegszik, elpusztul.

2020. nov. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!