Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha 1-2 napig nem megy a külső...

Ha 1-2 napig nem megy a külső szűrő, meghalnak benne a baktériumok?

Figyelt kérdés
(A beszívócső része is levegőn van)

2020. ápr. 7. 10:04
1 2 3
 11/21 Tevenyereggyarto ***** válasza:
72%

A fő kérdésre válaszolva: igen, átlagosan egy óra múlva már elkezdenek pusztulni a szűrőbacik. Napok alatt simán kipusztul a nagyja.


“ahogy most először volt benne törött üveg 2 hétig”


Lehet csak én vagyok ilyen hipohonder de én még aznap kiszedtem volna a törött üveget s kitaláltam volna valamit. Mindegy, a baj már megtörtént. Amúgy nem lehet folytani azt a szűrőt ? Pár napot kibírnak ha szinte teljesen lefolytod a szűrőt s addig is legfeljebb kevesebbet etetsz.

Az ,hogy a halak emiatt penészedtek-e azt te tudod. A megadott vízparaméterek alapján nincs gond s te látod ,hogy milyen kondiban vannak a halak (annó mikor nálam történt egy hal uszonyának sérülése akkor ő azt karantén meg penész nélkül megúszta, ha az emlékem nem csal akkor egy betta volt). A penészes halak karanténozása nem hülyeség csak nagyon félreérthetően fogalmaztál. Én is azt hittem ,hogy minden halat karanténba vágtál mert felkavarodott a talaj. Na az lett volna a hülyeség. De ha csak a beteg halakat rendeltetés szerűen kezeled akkor nincs baj.

Bár bennem némi kétséget ébreszt az ,hogy már tíz éve megvan az akváriumod mégis kérdés az ,hogy 2 nap alatt meghalnak-e a bacik 0 áramlással (na meg a “gh rendben” is érdekes mert mi az ,hogy rendben ? S mennyi a kh ? De ez most lényegtelen). Minden esetre most nem az esztétika a fontos hanem a funkcionalitás. Valahogy old meg ,hogy menjen a szűrő, akár a korábbi házi esőztetővel is. A ragasztószalag nem ördögtől való, ha kell, használd. 77%-ost meg feleslegesen szólod meg. Nem írt hülyeséget csak te fogalmaztál hülyén (pl: “egy hal megvágta rajta az uszonyát” vs “malachit zölddel karanténoznom kell a halakat.”. Önmagában a vágás miatt amúgy sem kellett volna karantén).

2020. ápr. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Reggel tízkor vettem ki a szűrőt, délután egykor, amikor írtam, már raktam is vissza, szóval összesen kb. 3 órát volt levegőn a rendszer. Most nincs lefojtva, de úgy irányítottam, hogy az áramlás ne zavarja meg nagyon az élővilágot, befogtam egy szikla és az üveg fala közé.


A guppi szerintem azért penészes, mert guppi. Elég kicsi, és a farka fátyolos, meg már több, mint egy éves, csoda, hogy eddig bírta ép immunrendszerrel. A gurámi miatt nagyon aggódok, neki még semmi baja sem volt eddig (volt már költöztetés, több átrendezés, fűtő bevizesedése, minden), átkozom magam, amiért nem gondoltam bele, hogy mit csinálhat a törött üveg. Úgy voltam vele, hogy csak az alja van letörve, csak nem úsznak be a kis neki kialakított mélyedésbe a halak (de, beúsznak).


Most a két hal egy kicsi akváriumban van. 40 liter, sajnos nincs nagyobb itthon. Két napig úsznak a malachitban, meg volt már tegnap óta 2x 20 perces sós vízű fürdő.


Nem volt még ilyen problémám, a szűrőim általában mindig mentek. Most először gondoltam bele, hogy mi van, ha csupaszon hagyom a szűrőt. GH 10, Kh 16, mifelénk keményebb a csapvíz. Nyilván nem vagyok tíz éve képzett akvarista, az elején én is elkövettem a szokásos kezdő hibákat. Annyit tanultam, hogy nagyjából gond nélkül tudjam üzemeltetni ami van. Párszor volt egy komolyabb algarobbanás, egyszer meg víz ment a fűtőcsőbe és kisült az egész, szerencsém volt, hogy az üveg nem repedt fel, de ennyi. Nem vagyok szakértő akvarista, de ne mondja meg az első válaszadó zéró információ birtokában, hogy nem értek semmihez.

2020. ápr. 7. 15:37
 13/21 A kérdező kommentje:
azóta még kommentelt egyet-kettőt, csak ki lett moderálva
2020. ápr. 7. 15:59
 14/21 Tevenyereggyarto ***** válasza:
72%

“GH 10, Kh 16”


Abban igazad volt ,hogy a Gh rendben, csak a Kh nincs rendben. Szikes a vized, biztos nem cserélted fel az értékeket ? Egy Gh 16, Kh 10 víz még rendben is lenne.

2020. ápr. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem cseréltem fel. Az indikátor kiértékelő lapon tartományok vannak, az enyém a 11-16 közé esik szín alapján, szerintem a töményebb felé hajlik (sötétzöld). Veszprémi vagyok, itt a csapvíz nagyon kemény, a bakonyi karsztvizet szívják fel. Seachem prime folyadékkal szoktam kezelni a friss vizet. Még sosem lágyítottam direktben semmilyen módon. Lehet, hogy ennek köze van a halpenészhez?
2020. ápr. 7. 17:51
 16/21 Skid05 ***** válasza:
80%

Veszprémben jómagam is piszok magas keménység értékekről tudok (GH, kH > 25 nk), viszont nem szikes vízről, az másutt jellemző idehaza. A gyorstesztes indikátorokat fenntartással kezelném, érdemes egy cseppteszttel rámérni majd ha a jelenlegi helyzet rendeződik (és a nemzetközi helyzet sem fokozódik…). A prime drága, de hasznos cucc, most különösen jól jön a sérülések miatt.

A gurámik közül bármely fajnak – még a toleránsabbaknak is – a bakonyi csapvíz irgalmatlanul kemény, terheli és hazavágja a kiválasztásukat ezzel rövidítve az élettartamot. Nyilván az immunrendszerre gyakorolt hatás sem alaptalan feltételezés. Ami a szikességet illeti a növényzet meg különösen hisztis ha a kH lehagyja a Gh-t, éppen ezért nem gondolom, hogy egy dúsan növényesített üvegben fennállna ez a probléma.

2020. ápr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

A növények hála istennek jól megvannak co2 meg tápok nélkül. Igaz, igénytelen fajok vannak itt, de nem bánom.

A gurámiknál néztem, elvileg ezt a kh értéket még önmagában eltűrik, de aha nagyon gyanús, hogy ez az oka az immunrendszere legyengülésének, nekiállok vizet lágyítani.

2020. ápr. 7. 18:53
 18/21 Tevenyereggyarto ***** válasza:
55%
Szerintem is érdemes lenne csepptesztel mérni. A papírcsíkos teszt max iránymutatónak jó pár dologban, a helyi vízmű honlapján is fel kell tüntessék a keménységet de az változhat amíg elér a csapodig. Bár Magyarországon nem ritka a közepesen kemény-kemény csapvíz. A keménységet pedig nyilván a tartott fajok igényei szerint kell beállítani. Ilyen nagy víztömeghez érdemes lenne egy RO szűrőt beszerezned s valahogy kijavítani a szikességet. Ajánlom a “Növényes Akvaristák Közössége” fb csoportot, ott Nagy Viktor és a többiek segítenek kiküszöbölni, de előtte csepptesztel győződj meg a szikességről és a pontos Gh Kh értékekről.
2020. ápr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. ápr. 7. 20:16
 20/21 anonim ***** válasza:

kikapcsoltam takarításkor a szűrőt, de este csináltam a dolgot és nem kapcsoltam vissza a bolod agyammal, csak másnap este amikor hazaértem munkából Akkor tűnt fel, hogy nem fodrozódik a felszín.

semmi baja nem lett a szűrőnek se, meg a halaknak sem.

2020. ápr. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!