Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért lebeg az aranyhal ám a...

Miért lebeg az aranyhal ám a víz tetején?

Figyelt kérdés
Az lenne a probléma, hogy az aranyhal fent van a víz tetején, aztán lesűllyed de azonnal emelkedik is vissza. Tegnap lettek kitisztítva. Eszik rendesen. Ez probléma lehet? A többi hal nem csinál ilyet.

2020. ápr. 11. 21:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hány literes az akvárium?

Milyen halakkal van együtt?

A tisztítás alatt mit értesz?

2020. ápr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Nxs válasza:
43%

Magától süllyed le vagy te nyomod a víz alá

Mert ha igen akkor szerintem MEGHALT

2020. ápr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Elpuszult.
2020. ápr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Eszik rendesen"


Akkor bizony nem pusztult el. Hacsak nem zombi-hal.

2020. ápr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nyilvan nem halt meg. Nem fejjel lefelé lebeg. Én is felismerek egy elpusztult halat.😂 Magától úszik le az aljara és utána emelkedik vissza egyből. 100 literes akvariumban 3 aranyhal. Teljesen ki lettek takarítva és lett bele téve Tetra Aquashafe, Neptun Parakill, és Sera Toxivec ahogy mindíg. Már akitől vettük az akvariumot ő is ezeket hasznalta a halainál. Levegőztető, vízkeringető van.
2020. ápr. 11. 21:57
 6/12 A kérdező kommentje:
* 2 aranyhal van. Félrenyomtam.
2020. ápr. 11. 22:04
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Picurka ez az akvárium a két aranyhalnak, és a leírásod alapján van ott még több hal is. 250 liter volna a minimum nekik.

Ezeket a szereket ok nélkül nem kellene használni, nem cukorka. :(

Milyen halakkal vannak együtt tartva?

2020. ápr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nincs más hal. Csak a két kis aranyhalacska. Miből gondoltad,hogy van? Az előző tulaj nem hallal együtt adta el, csak az üres akváriumot.
2020. ápr. 11. 22:29
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja mar latom, gondolom a "többi hal nem cainal ilyet" mondatomból.😌 Van másik akvariumunk is és abban teljesen rendben vannak a halak. És az előző halaim sem csináltak még ilyet.
2020. ápr. 11. 22:31
 10/12 anonim ***** válasza:
89%

Úr isten...

Értem én, hogy gyakori kérdések, de hogy 20 év alatt se értünk el odáig, hogy ha életekről van szó, kattintsunk már vagy kettőt az alapvető információkhoz, az tragikus. A kajáról a fénykép az megy a twitterre, de elolvasni 3 értelmes sort, az megerőltető.


Kizárólag a halak érdekében, és az állatkínzás mielőbbi berekesztése miatt, akkor kezdem én a sort, és leírom egymilliomodszor:


Kezdjük a nitrifikációval.

A halak esznek, tehát beleürítenek a vízbe. Ez nyilvánvalóan méreg, ez így olyan, mint ha te teljesen elmerülve élnéd az életed egy pottyantós kerti budiban.

Ezeket a mérgeket baktériumok oxidálják kevésbé mérgező anyagokká, ezeket a kevésbé mérgező anyagokat rendszeres részleges vízcserékkel lehet határértéken belül tartani.


-Soha nem takarítunk ki egy akváriumot teljesen, mert ez óriási változást okoz a vízparaméterekben, bestresszel tőle a hal, amibe akár közvetlenül is belehalhat, vagy közvetetten is, mert a stressztől leáll az immunrendszere, és bármilyen betegséget elkap.

Nem mellesleg kimosod a lebontó baktériumokat.


-Kizárólag a legindokoltabb esetekben teszünk a vízbe antibiotikumot (parakill) mert az nem válogat a mikroorganizmusok között, tehát szintén megöli a mikroorganizmusokat.


-Egy akváriumban a levegőztető meg vízkeringető elhanyagolható kiegészítő. Beért szűrőnek kell lennie, hogy egyáltalán akváriumnak lehessen nevezni, pöcegödör helyett.


-Aranyhalazni kb 200 litertől lehet , brutál kapacitású külső szűrővel, mert hiába kicsit, meg fognak nőni.

Mármint ha a kis víztömeg és a biológiai szűrés hiánya okozta állandó (kisebb nagyobb) konstans ammóniamérgezéstől nem "sül be" a hal, tehát nem áll le a növekedése a sejtméreg miatt.


Ezeken kívül a túltenyésztett aranyhalakra jellemző lehet a felpuffadás, pláne silányabb minőségű eledeltől.

Ettől függetlenül még ha ez hozzá is járul a problémához, nem kerülhető meg az ennél nagyságrendekkel komolyabb probléma a tartási körülményekben, és jóval valószínűbb, hogy emiatt alakult ki valami komolyabb betegség.

2020. ápr. 12. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!