Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ereszt az akvárium, jó, ha...

Ereszt az akvárium, jó, ha így ragasztom?

Figyelt kérdés
Juwel 120-as típus. Arra gondoltam, hogy a fekete szilikont kivágom szikével, és nyomatok rá egy réteg fbs-t és arra szilikont. Az jó, vagy csak még jobban megsérteném vele a ragasztást?
2020. ápr. 14. 16:57
 1/4 V. Hélix ***** válasza:

Nem értek annyira az akvák ragasztásához, de azt tudom, hogy a sima szilikon nem jó, mert a halakra káros anyagok oldódhatnak ki belőle, van külön akvárium ragasztására való ragasztó, azt nyomhatsz rá oda ahol ereszt, esetleg még a pillanatragasztó nem árt a halaknak, de az nem tudom mennyire tartaná meg az üveget, lehet, ha meghagyod a régi ragasztást és csak oda teszel ahova szivárog akkor megtartsa.

Akvarisztikával foglalkozó facebook csoportban is érdemes lenne megkérdezni, mert ott több szakértő van.

2020. ápr. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elméletileg a sima mester-féle szilikon jó, legalábbis miután elpárolgott belőle az ecetsav. (Nagyon remélem, mert a másik akváriumomban a törött kifolyócsövem is azzal van megragasztva).
2020. ápr. 17. 16:04
 3/4 V. Hélix ***** válasza:
Nem tudom biztosra, ha még élnek a másik akvában a halak és nem volt hirtelen algásodás, se ragasztás után, akkor szerintem jó lehet, bár a halakon nehéz észrevenni, ha rosszul vannak amíg nem kezdenek haldokolni. Szerintem próbáld megkérdezni más oldalon is, ide gyakorira kevés szakértő jár
2020. ápr. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem volt, ellenben az egyik hal megvágta az uszonyát még a törött üvegen, és őt sajnos el kellett altatnom, mert megbetegedett. Eleinte halpenésznek hittem az elfehéredését, de nagyon gyorsan átcsapott egy hasvízkór jellegű betegségbe (hosszú fehér ürülék, étvágytalanság, lassú mozgás, felpuffadt has és pikkelyek). Ezt a sérülés számlájára írtam, nem a szilikonozás számlájára, nem tudom, végül mi volt a baj. A többi hal jól van.
2020. ápr. 18. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!