Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lágy víz az akváriumban?

Hellobello23 kérdése:

Lágy víz az akváriumban?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a lágyvíz a legtöbb trópusi halfaj esetében a legideálisabb. (pl Diszkoszok)

RO készülékre nem szívesen ruháznék be. Milyen más alternatívák maradtak?ioncserélt víz 150literesnél nem tűnik megoldásnak... Kevertágyas gyanta? Víz előkészítő segíthetenek valamiben? Előre nagyon szépen köszönök minden más praktikát is!



2020. ápr. 17. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt most elengedem, hogy diszkoszt hoztál példának, nyilván nem azt fogsz tartani, de igen, valóban elég sok halnak ideálisabb valamennyivel lelágyítani a vizet. (nem teljesen)


Hát, ha se RO se ioncserélt... akkor nem lesz egyszerű!

Gyanta... hát azt honnan szerzel?

Meg hogy regenerálod? Régebben volt ennek kultúrája, de hát régen a plankton halászatnak is volt, hol van az már...


Igen, amúgy működőképes a kevert ágyas gyanta, jár egy kis pancsolással, de működőképes.

Csak a beszerzése, regenerálása, cseréje... azt kell megoldani.

Régen volt olyan is, hogy megvettél pár kilót, ha legyilkoltad, visszaküldted postán, és töredéke áron küldtek helyette jót. Tehát egyszer kellett megvenni teljes áron, utána a regenerációt meg a postaköltséget kellett fizetni.

Nem hiszem, hogy létezne még ilyen.

2020. ápr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

...egyébként nem igen van más praktika.

Az esővíz nekem sose volt alternatíva.

Nincs is mindig, (változtatni a vízparamétereken, meg kártékonyabb, mint ha mindig kicsit(!) rossz lenne, de az egyformán. Meg megszűrni se egyszerű attól a rengeteg vegyszertől amit összeszed az eső.


Egyébként sok lágy vizes hal tartható csapvízben.

Szaporodni nem fognak, ahhoz azért kemény a víz, de azért vannak amik lágy vízben se élnek tovább, szóval ha annyira rossz lenne nekik a csapvíz, akkor az valahol lenne következménye. Vannak kényes halak, amiknek lágy víz kell, ezeknek utána kell olvasni.

2020. ápr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ro készülékkel kb 20 forintra jön ki egy liter víz. gyantával (regenerálással együtt) kbb 10-ra. nem mindegy.
2020. ápr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző, ez mégis hogy jön ki?


[link]


780 ft mindenestől 1 köbméter víz. Csatornadíjjal, alapdíjjal, adóval, mindenestől.

Ez literenként 0,78 forint.

1 liter lágyvíz előállításához kb 4 liter víz kell.

Ez 3,12 forint.


Ha valóban 10 ft egy liter gyantával előállított víz, akkor ez háromszor annyiba kerül, mint RO szűrővel.


Egyébként hol néztél utána a gyantás áraknak, tudsz linket adni? Mennyibe kerül 1 liter gyanta regenerálása?

És hány liter víz után merül ki?

2020. ápr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
elírtam, 100-at akartam írni.
2020. ápr. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
egy adag gyanta nálunk 3000 forint, a regenerálása 1000, és nekem általában egy 40 literes kannára elég megbízhatóan a lágyítása.
2020. ápr. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szóval összegzem megint: ro készülékkel általában egy nagyságrenddel olcsóbb, és maga a folyamat is környezetkímélőbb. a gyanta regenerálásához sokkal több víz felhasználása szükséges, mint amennyi pocsákba megy az ro alatt, ráadásul sósavakkal meg hasonlókkal végzik magát a folyamatot.
2020. ápr. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!