Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó ideje, baktériumos fertőzés...

CsiziZsu kérdése:

Jó ideje, baktériumos fertőzés van az akváriumban. A tünetek, felfúvódás, billegő mozgás, fehéres, cérna szerű széklet, gubbaszt, nem eszik, elpusztul. Guppijaim vannak, sok elpusztult. Endlerek, házmesterek, gömbmollikra nem jellemző a betegség. O?

Figyelt kérdés
Kezeltem sera baktopur, baktopur direct, omnipur, baktopur tabs-al, eredménytelenül. Valaki valami javaslattal tudna szolgálni????
2020. márc. 15. 10:30
1 2 3
 1/23 Tevenyereggyarto ***** válasza:
97%
Írd le pontosan a tartási körülményeket mint: akvárium méret; szűrés pontos típusa, karbantartási módszereid (mikor hogyan tisztítod a szűrőt); takarítási módszereid (mikor mennyit hogyan takarítasz); halak száma fajonként pontosan! (Pl: a “házmester” nem pontos faj); hány hal volt induláskór és mennyi van most; mivel etetsz és mennyit; mikor indult az akvárium; megvolt-e a bejáratási idő a halak érkezése előtt; a gyógyszeres kezelés pontos menete illetve külön karantén akváriumban történt-e ?
2020. márc. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
61%

Három dolgot tudnék még hozzátenni:


1. Ha ezeket a gyógyszereket az akváriumodba (nem karanténba) raktad, taccsra tetted a szűrésedet. Sőt, amennyiben a "házmeseterek" harcsákat takarnak, némelyik összetevő (már amelyiket könnyen megtaláltam neten) nem használható rajtuk pl. acriflavin, malachit zöld...


2. Amellett, hogy Tevenyereggyártó kérdéseit megválaszolod, ha tudsz képeket, videót is megosztani, az is hasznos lehet. Hátha látunk olyat, amit te nem... mert


3. a tünetek nem egyértelműek. Pl.

Felfúvódás - máj vagy veseleállás (amit okozhat az ammónia felszaporodása is)

Fehéres, cérna szerű széklet - baktérium mellett okozhatja stressz, parazita

2020. márc. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Próbáltam én részletesebben írni,de a rendszer túl hosszúnak találta,és kúrtítanom kellett :(

Nem hiszem,hogy amit leírnék elférne ide,videót hogyan tudok feltenni?

2020. márc. 15. 13:59
 4/23 A kérdező kommentje:

Volt egy 54l.akva,úgy indítottam ahogy a nagykönyvben meg van írva,sera akvatan,nitrivec,hetekig járatva,sok növény,kellő szűrő és levegőztető..kezdésképp néhány guppit ,neont,tetrát,mollyt szereztem be,aztán rájöttem,h a guppik közel állnak a szívemhez,így a többi halat elajándékoztam,és csak guppik maradtak..Visszatérve a kezdéshez,nem egész egy hét alatt láttam,hogy némelyik hal beteg,,kezdődött a neonok darakórjával-mind elpusztult,,,aztán a guppik folytatták a sort..himbálózás,hámsérülések,lányoknál hasvízkór,nem evés,fehér-vékony széklet,gubbasztás,pusztulás..

Hiába kezeltem sera omnipurral,baktopurral,metilénkék,malachitzöld,szerekkel,a darakór eltünt,a többi nem..

Vásárlást követően kb.5 napra a halak megbetegednek..

Akvát cseréltem,54l.est 112l.esre.Gondoltam sokan vannak...,az elpusztult halakat mindig pótóltam,közben meg agyaltam mi lehet a gond!

Új víz,újjabb növények,újjabb halak...,víz kezelve,a szűrőhöz nem nyúltam,a régit tettem be a nagyba,nem mostam ki..

Pár napig megint minden oké volt,alig egy hét alatt megint kezdődtek a betegségek,és a halak hullása..Végső elkeseredettségemben szűrő teljes tisztítás-fertőtlenítés,megint sera akvatan,és nitrivec,,azután pár napra sera bakto tabsot,és sera baktopur direktet vettem,,,tablettás kaját kaphatnak csak,és gyógyszeres kezelés a vízben 7 napig...

De megint van egy lányom aki a víz felszínén himbálózik...Azt írta a sera baktopur direct,hogy a betegebb halakat tegyük 2 l.vízbe,egy tablettával,30 percre. .betettem...,mikor kivettem véres átfolyások vannak a pocakján,és mintha külsőleg is a bőre olyan enyhén hamvas lenne..Nem hiszem,hogy megmarad :(

Most itt tartok,kb 3 hónapja kezdtem el újra halazni,de most mióta elkezdtem csak szomorkodom,és nem tudom a megoldást!

(Minőségi kajával etetek)

🤔🥺😞

2020. márc. 15. 13:59
 5/23 A kérdező kommentje:

Előző volt kb.2 hete,amit most írok egy hetes komment,de a helyzet ugyanaz most is.


..szegény kis halat kb.2 hete vettem.Ketten voltak,a másik 2 napja pusztult el..

2 hete volt egy gyógyszeres kezelés a teljes akvában

(sera baktopur direct és sera bakto tabs) napi részleges vízcserével és akkor úgy tűnt tünetmentesek a halak.Leálltam a kezeléssel,vettem ezt a két halacskát,meg két gömbmollyt,hogy hogyan reagálnak a továbbiakban..

Pár nap múlva újra jelentkezett a betegség,a két új guppi fiú,és két régebbi (3 hete vásárolt) nőstény guppim is elpusztult.A mollik,az endlerek,a házmesterek,az ancik nem betegednek meg..

A beteg halakat már külön tettem,ugyanazt a kezelést kapják de nem használ.A képen látható halacskán még nem látszódott semmi,csak a vízfelszinen pihegett mikor különtettem.2 nap alatt lett ilyen a gyógyszer ellenére.

Kinek lenne ötlete,vagy tanácsa mi a gond,már lassan ebbe megyek tönkre,hogy pusztulnak a halaim,és nem jövök rá az okára!🙄🤔😢

2020. márc. 15. 14:03
 6/23 A kérdező kommentje:

A víz harmadát hetente cserélem,szűrőt 3 hetente tisztítom,a gyógyszeres kezelés után is mindig volt vízcsere + nitrivec.

Vannak guppi babák is,sajnos nincsenek külön,de úgy látom némelyiknél is ugyanaz a széklet mint a beteg nagyoknál.Tetra és Sera kaját kapnak,reggel kicsit meg este kicsit..a kishalak mitt 2x.

2020. márc. 15. 14:11
 7/23 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Uh, lehet még párszor át kell olvasnom mert elég össze-vissza vannak a dolgok. Először azt írod ,hogy volt egy 54 literes amibe a guppin kívül vettél egy csomó nem oda való halat. Aztán elajándékoztad a többit de valahogy mégis voltak darakóros neonok. Most akkor egy 112 literes van csak guppikkal vagy mellettük vannak még a harcsák, ancik és mollyk ?

Amit tehetsz ,hogy leállsz az össze-vissza gyógyszerezéssel. Hiába adagolsz baktériumkultúrát ha azonnal kinyírod a gyógyszerrel. Nem kizárt ,hogy eleve beteg halakat vettél. Ne pótold az elvesztett halakat amíg gond van, egyelőre amelyik beteg azt egy adott módszerrel kezeld külön karanténban de a fő akváriumba ne kerüljön semmilyen gyógyszer! A nagyot járasd úgy mintha most raktad volna össze (gyakorlatilag olyan mert a gyógyszerezés miatt nincsenek szűrőbaktériumok). Ha vannak egészséges halak benne akkor 2 naponta 15-20% vízcsere s semmi gyógyszer max bacikultúra. Etetni elég 2 naponta egy keveset. Ezt csináld 2-3 hétig s utána fokozatosan állj át a heti 1x 30% cserére és a napi etetésre.


A karanténban levő halakat célszerűen kell kezelni nem mindenfélét a nyakukba önteni. Először ki kell deríteni ,hogy alapból betegek vagy nálad van a baj majd az szerint kezelni őket.


Ami azt illeti nem igazán mondtál konkrétumokat pl szűrővel kapcsolatban. Megkérhetlek ,hogy tisztán és érthetően írd le ,hogy most mi a helyzet ? Pl: hány hal fajonként! Mert a “néhány házmester meg pár guppi” messze van attól a pontosságtól ami ahoz kell ,hogy segíteni tudjunk.

A szűrő pontos típusa/ márkája is kellene mert lehet ami 54 literbe épp elég volt az most kevés 112 literbe. Stb stb.

2020. márc. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Oké,bocsi..,szóval most 112 literesben van két anci,2 albínó harcsa,a nevét nem tudom,meg egy csíkos.2 gömbmolly,endlerek,és szivárványos guppik,plussz a kisguppik,meg csigák,és sok növény,két farönk darab,néhány kisebb szikla/kő.Mind újonnan vettem.A talaj fekete homok,a nevét nem tudom sajnos.A szűrőm sobo wp1300F,nem ő volt a kicsiben,ezt a nagyhoz vettem.Világítás gyári led,+egy fehér meg egy kék/fehér led cső.

Az 54 literest szettbe vettem,más homok volt benne,szinte a mostaniban már semmi sem ugyanaz mint a kicsibe.A kicsinél vegyes halakkal kezdtem,és a neonok pusztultak elsőként,aztán a Guppik.,és azután is csak a Guppik.,és azóta is a Guppik..,sokan azt mondják túltenyészet miatt,mert nem tenyésztőtől vettem.,hanem üzletben.Most gyógyszermentes az akva,csak vitamint kapnak,és megfogadom amit írtál,köszönöm!

2020. márc. 15. 16:53
 9/23 A kérdező kommentje:
5 endler hím,5 szivárványos hím,5 nőstény guppi
2020. márc. 15. 16:56
 10/23 A kérdező kommentje:
2020. márc. 15. 16:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!